10–11 квітня в Інституті філології та суспільствознавства Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини вшанування 200-літнього ювілею від Дня народження Великого Кобзаря продовжилося Міжнародною науково-практичною конференцією «Тарас Шевченко в культурному мегапросторі: історична постать, віхи творчості, дискурс».

Співорганізаторами конференції стали: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, Український інститут національної пам’яті, Єлецький державний університет імені І. О. Буніна (Росія), Університет імені Адама Міцкевича (Познань, Польща).

З вітальним словом на відкритті конференції виступили ректор Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Побірченко Наталія Семенівна, директор Інституту філології та суспільствознавства, декан факультету української філології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, доктор педагогічних наук, професор Коваль Валентина Олександрівна.

У пленарному засіданні викликали найбільший слухацький інтерес доповіді: доктора філологічних наук, професора кафедри української літератури Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Марка Василя Петровича «Т. Шевченко. «Заповіт»: інтерпретаційна комунікація»,

доктора педагогічних наук, професора кафедри практичного мовознавства Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Мамчур Лідії Іванівни «Філософсько-світоглядні концепції Тараса Шевченка щодо мовної освіти особистості»,

кандидата педагогічних наук, доцента кафедри української літератури та українознавства Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Павленко Марини Степанівни «Музичність у житті і творчості Тараса Шевченка й Павла Тичини: компаративний аспект»,

кандидата філологічних наук, доцента кафедри практичного мовознавства Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Січкар Світлани Анатоліївни «Марковані лексичні одиниці у мовотворчості Тараса Шевченка».

У роботі семи секцій були заявлені понад 150 учасників з різних вишів України та зарубіжні гості – науковці Шевченкіани, які працюють над проблемами українознавчого, лінгвістичного, літературного та суспільно-культурологічного спрямування.

Підсумовуючи результати своєї роботи, учасники Міжнародної науково-практичної конференції постановили: 1) вважати Міжнародну наукову конференцію важливим продовженням наукових заходів, присвячених загальнодержавному вшануванню 200-річчя від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка, спрямованих на популяризацію в Україні та за її межами Шевченкового слова, піднесення громадянської позиції, утвердження національних ідеалів, культурологічний розвиток мовної особистості; 2) схвалити основні положення наукових доповідей учасників Міжнародної конференції; 3) вважати позитивними встановлені зв’язки з обміну інформацією за результатами наукових досліджень споріднених та закордонних ВНЗ; 4) формувати дослідницькі групи, що об’єднують науковців Шевченкіани, і публікувати матеріали у наукометричних виданнях; ширше використовувати інноваційні технології; 5) забезпечувати науковий супровід інноваційної діяльності з урахуванням європейських вимог і критеріїв до проведення теоретичних і емпіричних досліджень у галузі циклу гуманітарних дисциплін (філології, історії, культурології); 6) підвищувати рівень публічності та прозорості освітньо-мовної політики шляхом залучення широкого кола громадських та професійних організацій.

Проведена конференція підтверджує: Шевченкове слово понад півтора століття цікавить, хвилює, надихає, спонукає до глибокого осягнення не лише українців, а й представників усього світу.

" data-title="200-літній ювілей Великого Кобзаря">

200-літній ювілей Великого Кобзаря