uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

Формування читацької компетенції учнів

З метою узагальнення й популяризації досвіду з проблеми формування читача 17 квітня 2014 року кафедрою української літератури та українознавства спільно з відділом освіти Уманської міської ради було проведено Регіональний науково-методичний семінар на тему: «Формування читацької компетенції учнів основної та старшої школи».

ФУФ УДПУ

Такі семінари проводяться традиційно навесні й порушують актуальні теоретико-практичні проблеми мовно-літературної освіти учнів та студенів.

ФУФ УДПУ

До участі прилучилося понад сімдесят учасників. Це – викладачі кафедр української літератури та українознавства, української мови та методики її навчання; кафедри практичного мовознавства, світової літератури та слов’янських мов, а також учителі загальноосвітніх шкіл Умані.

ФУФ УДПУ

З вітальним словом звернулася до учасників декан факультету української філології, доктор педагогічних наук, професор В.О.Коваль.

ФУФ УДПУ

 

У семінарі взяли участь професори факультету української філології. Н.П. Сивачук звернула увагу на важливість вивчення фольклору. Професор Л.І. Мамчур з’ясувала роль читання для формування комунікативної компетентності учнів основної школи.

ФУФ УДПУ

З цікавими доповідями виступили доценти кафедри української літератури та українознавства Л.В. Новаківська та Л.П. Пархета.

ФУФ УДПУ

Учителі Ю.В. Мельник  (ЗОШ №11),  Т.В. Костюк  (ЗОШ №12), О.О. Мельник  (ЗОШ №10)  поділилися своїм досвідом і практичними рекомендаціями, що сприяють формуванню читацьких умінь учнів.

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

Зацікавила слухачів і доповідь бібліотекаря  зі школи-колегіуму №7  О.В. Несварливої, яка презентувала систему роботи шкільної бібліотеки з вивчення читацьких інтересів школярів.

ФУФ УДПУ

У роботі семінару брали участь студенти та магістранти факультету української філології, які виконують свої кваліфікаційні дослідження з української літератури та методики її навчання.

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

Такі практичні семінари є новими сходинками у дослідженні методики навчання літератури. Вони сприяють поширенню практичного досвіду роботи учителів та науковців.

ФУФ УДПУ

19.04.2014

uk Українська
X