uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

Народознавче свято

27 травня студенти факультету відзначили народознавчим святом «Вулиця» Міжнародний день філолога, ініціатором проведення якого стала кафедра української літератури та українознавства.

ФУФ УДПУ

«Вулиця» – це стародавній звичай молодіжної розваги в Україні, який відбувався щонеділі та вечорами в будні дні після праці навесні та влітку. Сільська молодь сходилася в одне місце, де весело проводила час.

ФУФ УДПУ

Спочатку студенти продемонстрували, як у давнину вибирали місце для «Вулиці» з дотриманням певних звичаїв: крутили веретено на тому місці, де мала збиратися «Вулиця»; варили і закопували горщик каші, щоб на вулицю збігалося молоді, як зернят у каші; палили деркача й посипали вулицю попелом, щоб сходилася молодь із чужих кутків.

ФУФ УДПУ

Дівчата і хлопці співали веселі драстичні пісні, танцювали запальні танці, загадували загадки, жартували, оповідали різні новини, бувальщини та легенди.

ФУФ УДПУ

Окрасою свята став виступ українського народного хору «Кобзар» (художній керівник – Заслужений працівник культури України Василь Семенчук).

ФУФ УДПУ

Крім розваг, молодь традиційно проводила свої збори на «Вулиці», вирішувала громадські питання. От і студдекан Большакова Ірина відзначила особливі події навчального року, а декан факультету української філології професор Коваль Валентина Олександрівна відзначила кращих студентів грамотами та подяками.

ФУФ УДПУ

Сподіваємося, що студенти продовжать пошукову народознавчу діяльність та будуть й надалі черпати натхнення і силу з життєдайного джерела народної творчості.

Більше фото

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

 

29.05.2014

uk Українська
X