Народознавче свято

27 травня студенти факультету відзначили народознавчим святом «Вулиця» Міжнародний день філолога, ініціатором проведення якого стала кафедра української літератури та українознавства.

«Вулиця» – це стародавній звичай молодіжної розваги в Україні, який відбувався щонеділі та вечорами в будні дні після праці навесні та влітку. Сільська молодь сходилася в одне місце, де весело проводила час.

Спочатку студенти продемонстрували, як у давнину вибирали місце для «Вулиці» з дотриманням певних звичаїв: крутили веретено на тому місці, де мала збиратися «Вулиця»; варили і закопували горщик каші, щоб на вулицю збігалося молоді, як зернят у каші; палили деркача й посипали вулицю попелом, щоб сходилася молодь із чужих кутків.

Дівчата і хлопці співали веселі драстичні пісні, танцювали запальні танці, загадували загадки, жартували, оповідали різні новини, бувальщини та легенди.

Окрасою свята став виступ українського народного хору «Кобзар» (художній керівник – Заслужений працівник культури України Василь Семенчук).

Крім розваг, молодь традиційно проводила свої збори на «Вулиці», вирішувала громадські питання. От і студдекан Большакова Ірина відзначила особливі події навчального року, а декан факультету української філології професор Коваль Валентина Олександрівна відзначила кращих студентів грамотами та подяками.

Сподіваємося, що студенти продовжать пошукову народознавчу діяльність та будуть й надалі черпати натхнення і силу з життєдайного джерела народної творчості.

Більше фото

29.05.2014