Вручено Всеукраїнську премію імені Ірини Вільде

Цього разу лауреатом стала наша викладачка, доцент кафдери української літератури, українознавства та методики їх навчання, член Національної спілки письменників Марина Павленко. А присуджено премію за її книжку-посібник про дитинство видатних письменників Павла Тичини, Надії Суровцової, Василя Симоненка, Василя Стуса та Ірини Жиленко «Райдуга в решеті».

Церемонія нагородження відбулась у Львові, у приміщенні спілки письменників. Диплома вручав голова Національної спілки письменників України, Михайло Сидоржевський, який прибув задля такої нагоди зі столиці.

У своєму короткому подячному слові Марина Степанівна сказала, що Ірина Вільде – її улюблена письменниця з дитинства. Під її «Сестри Річинські» Марина, можна сказати, виростала. Також зазначила, що премія імені Ірини Вільде – великий аванс для неї, який не відомо, чи й зможе колись виправдати.

Завершила Марина Павленко однією з «Окрушин» Ірини Вільде: «Нам, письменникам, треба творити так, щоб наші недруги вивчали нашу мову, аби читати нас в оригіналі». І додала: «Хоч, на жаль, і не можу назвати себе справжньою письменницею, але  погоджуюсь і цього усім зичу».

04.06.2015