- Факультет української філології - https://ff.udpu.edu.ua -

«Пам’ятки української мови: жанри і стилі. Діалект і пам’ятка»

ФУФ УДПУ [1]

1 – 3 жовтня 2015 року у Львові в Інституті українознавства імені І. Крип’якевича НАН України відбулася Міжнародна наукова конференція «Пам’ятки української мови: жанри і стилі. Діалект і пам’ятка». У роботі конференції взяли участь науковці з різних регіонів України: Кам’янця-Подільського, Києва, Житомира, Хмельницького, Івано-Франківська, Львова, Старобільська, Ужгорода, Умані та зарубіжжя: Варшави, Любліна, Загреба, Сегеда.

ФУФ УДПУ [2]

Пленарне засідання проходило в конференц-залі українського храму науки – Наукового товариства імені Шевченка, стіни якого увібрали дух багатьох подвижників української науки.

ФУФ УДПУ [3]

Наукова проблематика конференції була зосереджена навколо  питань  української діалектології в нерозривному зв’язку з історією української мови.

ФУФ УДПУ [4]

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини представляли викладачі кафедри української мови та методики її навчання В. В. Денисюк, О. Ю. Зелінська, Т. М. Тищенко, які виступили з науковими доповідями.

ФУФ УДПУ [5]

У рамках круглого столу було презентовано нові наукові видання, обговорено концепції навчальних підручників для вищої школи із діалектології та історії української мови.

ФУФ УДПУ [6]

Пам’ятаючи давно всім відомий постулат, що народ існує до того часу, поки має власну мову, науковці прагнуть максимально зберегти та удоступнити для майбутніх досліджень ученим-славістам говіркове багатство української мови.

ФУФ УДПУ [7]

Емоційності конференції додали екскурсії до родинного гнізда митрополита А. Шептицького у Прилбичах, підземного монастиря в Страдчі та перегляд вистав Львівського національного театру опери та балету.