uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

Олійникова осінь

ФУФ УДПУ

 (До 80-річчя Бориса Олійника)

Цієї осені по всій Україні прошуміли заходи, присвячені ювілею українського класика. Не став винятком і Уманський педуніверситет, де, серед іншого, було проведено й засідання університетського літоб’єднання імені Миколи Бажана, присвячене творчості Бориса Олійника.

 На засіданні обговорювали особливості поетики Олійника.

ФУФ УДПУ

Марина Павленко розкрила секрет студентам його мелодійності: в одній із публікацій Поет признався, що спершу в його голові утворюється ритм, а вже потім, мовляв, на той ритм лягають слова.

Не дивно, що на Олійникові вірші написано так багато пісень!

Звичайно, не могли обминути й прикрих моментів. Ні для кого не є секретом відданість Олійника комуністичним ідеалам, химерно поєднана зі сповідуванням християнських цінностей. Здавалося б, в останні роки, надто ж – під впливом кривавої російсько-української війни, – його «ідеали» мали б змінитися. Та ба!… У недавньому числі російської «Литературной газеты» наш ювіляр продовжує бідкатися, що Незалежність України – це помилка, що він «шкодує» за «братнім союзом», за «дружньою» рукою Москви і в такому дусі!..

Сумно, але переконань старого чоловіка уже ніщо не виправить.

ФУФ УДПУ

Зате поезії, які він написав про Матір – це справді безцінний скарб, внесений ним у світову скарбницю літератури. Його «Посіяла людям літа свої…» співають і співатимуть зі сльозами зворушення на очах.

На тому й постановили, зачитавши й проаналізувавши на засіданні кілька найкращих віршів Бориса Олійника про Матір із, мабуть, найкращої поетичної книжки, написаної ним, – «Сива ластівка».

25.11.2015

uk Українська
X