uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

Студенти відвідали Національний музей літератури України

ФУФ УДПУПереконливою є думка великого українського вченого Дмитра Яворницького, одного з найвизначніших музейних діячів: «Музей – це минуле, це історія, це душа, це серце наших предків, а для нас величавий храм, куди ми повинні входити з побожністю, а виходити з найглибшим поважанням і гарячою любов’ю до всього того, чим жили наші батьки, діди і прадіди, що ми повинні нести з собою, як заповіт, і чому повинні учитися і всі ми, і покоління наших нащадків, поки стоїть земля і світить сонце». З огляду на це, важливою формою організації виховної роботи на факультеті української філології є відвідування музеїв.

ФУФ УДПУНещодавно студенти-філологи побували в одному з найпопулярніших загальнодержавних музейних закладів країни – Національному музеї літератури, який знаходиться у самому центрі Києва. Приміщення національної святині є пам’яткою історії та архітектури кінця ХІХ ст., відоме як Колегія Павла Галагана.

ФУФ УДПУСтуденти із захоплення сприймали вражаючі факти, пов’язані з діяльністю навчального закладу, зокрема масштабність фондів бібліотеки з 25 тисяч томів рукописних книг та рідкісних стародруків вітчизняних та зарубіжних авторів. У бібліотеці філологи не могли намилуватися вишуканим двоярусним інтер’єром з червоного дерева, адже дизайн італійських майстрів майже повністю зберігся.

ФУФ УДПУЦікавою виявилася інформація про історію кохання Івана Франка, який у церкві Св. Павла при Колегії у 1886 році вінчався з Ольгою Хоружинською.

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУНині у бібліотеці розгорнуто експозицію, матеріали якої розповідають про велич цього навчального закладу. Колегія Павла Галагана увійшла в історію вітчизняної культури і освіти як «школа академіків». Серед її випускників були такі відомі діячі науки, освіти, літератури: академіки В. Липський, А. Кримський, В. Грабар, Д. Петрушевський, поети М. Драй-Хмара, П. Филипович та інші.

ФУФ УДПУМузей є гідним продовжувачем високих духовних традицій Колегії. Його експозиція унікальна серед музеїв подібного профілю. Побудована за тематико-хронологічним принципом, вона широко і на високому рівні відтворює історію письменства на Україні від ХІ ст. до сучасності.

ФУФ УДПУВ експозиції представлено понад п’ять тисяч цікавих і цінних експонатів із фондів музею. Усього ж музейна колекція налічує сьогодні більше 65 тисяч експонатів, безцінних пам’яток духовної культури українського народу. Серед них – унікальні стародруки і рукописні книги, першодруки і прижиттєві видання творів відомих письменників України, їхні рукописи і меморіальні речі, документи, музичні інструменти, твори образотворчого мистецтва.ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУЗагалом, позитивні емоції від екскурсії переповнювали студентську молодь; студентка третього курсу Альона Шеремета відзначила: «Враження просто надзвичайні, адже перебуваючи у величних залах музею, ми подумки перенеслися в минулі сторіччя і заглибилися в історію літературотворення. Хочеться знову і знову повертатися у це місце…».

ФУФ УДПУ

18.12.2015

uk Українська
X