uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

Шануймо рідну українську мову!

З 2000 року рішенням ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО щороку 21 лютого відзначають Міжнародний день рідної мови.ФУФ УДПУ

Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може гордитися наш народ.

Любити рідну мову – це природне почуття кожної людини, а для студентів факультету української філології – це ще й професійний обов’язок. На відзначення цього дня на факультеті було проведено свято «Шануймо рідну мову!».

Зі сцени пристрасно й натхненно прозвучало українське слово – в піснях, поезіях, прозі (Тетяна Хлівна, Анастасія Шинкарук, Наталія Юдченко, Віталій Слободяник, Діана Біла, Аліна Ягуфарова, Альона Мандзюк, Ігор Ніколіч).

ФУФ УДПУ

Читці (Сюзанна Саргсян і Віктор Кривохат) пригадали основні трагічні сторінки української мови, яких нині нараховують аж понад 350.

ФУФ УДПУОсновним лейтмотивом свята стали слова про те, що людина не може йти проти волі Божої – не любити рідної мови, бо ж вона – дар Божий. Кожен має почати із себе і послуговуватися рідною мовою не позірно, а повсюдно. Мова має жити в серці, а не бути згадана в разі потреби.

ФУФ УДПУСподіваємося, що наше свято нікого не залишило байдужим. Цьому сприяла участь у ньому талановитих пісенних колективів.ФУФ УДПУ

Щиро дякуємо Василеві Семенчуку, Тетяні Хлівній, ансамблю «Софія», хору «Кобзар», учням НВК «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад І ступеня» Даринці Мазурець та Анастасії Терешко.ФУФ УДПУ

На завершення свята завідувач кафедри української мови та методики її навчання Валентина Розгон ще раз акцентувала на тому, що українська мова є оберегом нашого народу, надійною опорою розвитку України, тому її потрібно сумлінно вивчати та шанувати.

26.02.2016

uk Українська
X