uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

Діалог триває

ФУФ УДПУ

Уже традиційно у вересні в місті Кременець, що на Тернопільщині, відбувся українсько-польський «Діалог двох культур». Також традиційно основними його організаторами були Обласний літературно-меморіальний музей Юліуша Словацького (директор – Тамара Сеніна) та музей А. і Я. Івашкевичів у Ставіску (директор Маріуш Ольбромський).

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

І вже втретє маємо там делегата-учасника і від Уманського педуніверситету імені Павла Тичини: доцента кафедри української літератури, українознавства та методики їх навчання Марину Степанівну Павленко.

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

Вона представила своє дослідження про уманські зв’язки з Юліушем Словацьким: цього разу йшлося про родовід поетової коханої Александри Мощенської, предки якої володіли маєтками на Уманщині.

«Діалог…» цього разу був дещо напружений, зважаючи на певне ускладнення українсько-польських політичних стосунків. Піднімалися гострі теми, згадувались болючі сторінки історії.

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

Але, треба віддати належне організаторам і гостям, зокрема класикові української літератури, Надзвичайному і Повноважному Послу України Дмитрові Павличку, а також – члену-кореспонденту НАН України, докторові наук Миколі Жулинському, Генеральному Консулові РП у Луцьку Кшиштофу Савіцькому, віце-консулові департаменту культури і національної спадщини Міністерства культури РП Дороті Янушевській-Якубяк та багатьом іншим поважним гостям і учасникам, – вони зуміли вивести розмову на шлях повного порозуміння і єднання.

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

У рамках «Діалогу…», крім наукових читань, проводилися також мистецькі зустрічі, концерти, покладання квітів на могилу Поетової матері Саломеї Словацької та до пам’ятника Тарасові Шевченку, урочиста служба в костьолі св.Сталіслава, презентація літературно-художніх видань тощо.

12.09.2016

uk Українська
X