uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

До нових поетичних стартів – готові

Перше цьогорічне засідання університетського літоб’єднання імені Миколи Бажана видалось багатолюдним і гамірним. Адже, крім студійців-«ветеранів», на нього завітало чимало зацікавлених першокурсників. Приємно, що прийшли студенти і з інших факультетів.

ФУФ УДПУ

Багато хто з «новачків» наважився поділитися з оточуючими  власними текстами, а дехто – читав поезії своїх друзів чи родичів. Кожен твір був зустрінутий оплесками й міні-обговоренням. Критикували здебільшого ніжно й делікатно, хвалили – бурхливо і щиро.

Чи не найбільше «лайків» зібрав старшокурник Владислав Шукайло – зі своїм оригінальним віршем про всім нам таку знайому поїздку в автобусі:

Ці люди на трасі – продавці,
Обабіч чорноземи- великий бізнес…
Не втримати телефон, що затис в руці,
Дороги в нас, як чоловічий фітнес…

Хочеться спати, вчора не спав,
Заради Бога: відчиніть хтось люк!
Вже більше року я рими не знав,
І ось відучора – системний глюк…

Цікава дівчина, вона стоїть.
Зате на ній погляди пасажирів!..
Дощ минув: люк відчиніть!..
Для рими збрешу, що їду в Немирів…

Все, спатиму: вчора ж не спав,
Боже, тут так мало місця для ніг..
В цих рядках я ще її не кохав.

…Автор спить, дописати не зміг…

І хоч керівник літоб’єднання, доцент кафедри української літератури та методики їх навчання Марина Степанівна Павленко сказала, що вірш потребує допрацювання, особливо стосовно ритму, вона також визнала незаперечні переваги Владиславової розкутості й дотепності.

ФУФ УДПУ

Взагалі, засідання зайвий раз посвідчило, як багато талантів має наш університет. Хочеться вірити, що вони не розгубляться, не розлінуються, а зуміють реалізувати себе й показати світові. Надія на це є. Принаймні, юні таланти не заспокоюються і вже нетерпляче очікують наступного засідання. А наступне засідання не забариться: воно відбудеться 3 жовтня о 14.30. Запрошуємо всіх бажаючих!

25.09.2016

uk Українська
X