uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

Українсько-польські культурні зв’язки

Крізь призму міжнародних студентських програм

У 33 та 34 групі факультету української філології відбулася виховна година на тему «Українсько-польські культурні зв’язки крізь призму міжнародних студентських програм».

ФУФ УДПУ

Щороку завдяки сприянню Посольства Республіки Польща в Києві та Польського культурно-освітнього центру студенти та співробітники нашого університету мають унікальну нагоду взяти участь у літніх школах польської мови і культури. Учасники мають можливість не тільки поглибити свої знання з польської мови, літератури та історії, але й відвідати музеї, виставки й театри польських міст.

Ганна Лобань  поділилася своїми враженнями від навчання у Letniej Szkołе Kultury I Języka Polskiego (Жешувський університет):

«Учасників літньої школи поділили на 4 групи за рівнем знання польської мови. Заняття проходили з понеділка до суботи по 4 пари на день.

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

Неділя була вільним днем. Майже всі пари проходили у формі лекцій.

ФУФ УДПУМи вивчали історію, літературу і культуру Польщі, вивчали польську мову та співали пісні. Для більш ефективного вивчення польської мови нам демонстрували фільми  польською мовою.

ФУФ УДПУ
Навчання на літній програмі – це унікальна можливість зустріти нових друзів, мені пощастило познайомитись з багатьма людьми із Сербії, Білорусії, Болгарії, Угорщини та Словаччини.

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

На вихідних нашу групу запросили на екскурсію, де ми мали  можливість побачити «Бещадське море» – озеро Соліна (Solina) – найбільшу штучну водойму в країні, яка вразила своєю красою кожного з присуФУФ УДПУтніх. Наступна подорож відбулася до Ланцутського замку – це одна з найбагатших у Польщі резиденцій 1629-1641 рр. Замок був споруджений у 1-ій половині XVII століття, пізніше перебудований, належав аристократичним родам Любомирських, Стадницьких та Потоцьких.

ФУФ УДПУ

Серед найцікавіших пам’яток міста Жешува, що нам довелося побачити, були: Замок XVI сторіччя сім’ї Любомирських, який вражає своєю архітектурою; Ринкова площа, яка знаходиться в центрі старого міста Жешув.

Чудова нагода випала потрапити на показ мультимедійного фонтану, що знаходиться на ал. Любомирських, який вразив своїм освітленням і кольорами».

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

Ганна Поліщук продовжила: «Цього літа я мала нагоду побувати в чудовому місті Кракові, а саме в Ягеллонському університеті – одному з найстаріших у Європі та найбільшому в Польщі ВНЗ, де проходила навчання для підвищення рівня знань з польської мови.

ФУФ УДПУ

Проходити навчання довелося разом зі студентами з різних країн. Упродовж трьох тижнів кожного вечора в нашому гуртожитку проводили різноманітні заходи: заняття з польської фонетики, Різдво, караоке польських пісень, перегляд фільмів, театр на Головній площі, вечір культур (з різними танцями, піснями ), польська кухня.

ФУФ УДПУЗ екскурсоводом учасники літньої школи оглядали місто, а саме були на кафедрі Вавелю, на одній з найбільших площ у Європі Ринок (Rynek Główny), у Мар’яцькому костьолі, побачили костьол Святих Петра і Павла, ознайомилися з Сукенницями.


ФУФ УДПУ А в один із вихідних ми поїхали у Пеніни, де сплавлялися по річці Дунаєць до Щавниці, а потім ще відвідали замок у Неджіці (Неджіца). Була влаштована екскурсія до соляних шахт у Величці, що під Краковом».

ФУФ УДПУ

Участь студентів факультету української філології  в літніх школах польської мови для іноземців уже стала традиційною. За один місяць літньої школи вдається значно підвищити рівень володіння польською мовою, взяти участь у традиційних польських святкуваннях, екскурсіях Польщею, скуштувати та полюбити смачні польські страви, звичаї; познайомитися з однолітками з багатьох країн світу та активно і весело провести час у студентському середовищі.

ФУФ УДПУ

03.10.2016

uk Українська
X