uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

День української писемності та мови!

Шановні викладачі та студенти факультету!

Вітаємо Вас із Днем української писемності та мови!

ФУФ УДПУ

Писемна українська мова починається з Нестора Літописця – письменника, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, ученого, ченця Києво-Печерського монастиря. Саме тому у цей день ми вшановуємо пам’ять преподобного Нестора.

Український народ має давню історію, оригінальну й неповторну культуру, відому всьому світові. Однак найголовнішою його ознакою, що дає йому право називатися нацією, є мова. Вона формує і визначає свідомість, творить людину, культуру, історію. Це найдорожчий скарб, переданий українцям сотнями попередніх поколінь, виплеканий у давньому переказі, у народній пісні, у влучній приказці.

ФУФ УДПУ

Сподіваємося, що кожен із Вас розуміє й усвідомлює важливість збереження українського слова, оскільки від нього залежить подальше існування української нації. Згадаймо слова Ліни Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову».

Наше ставлення до рідної мови формує ставлення світової спільноти до нас як до нації. Від нас залежить, якими побачить українців світ. Зберігати і розвивати рідну мову – це будувати незалежну, справді вільну країну, виховувати гідних представників свого народу і пишатися своєю Батьківщиною.

ФУФ УДПУ

Дбаймо всі разом про рідну мову! Збережімо її, як одну з наймилозвучніших і найкращих мов світу! Повертаймо їй роль творця духовного відродження української нації! Віримо, що кожен із Вас за покликом душі та сумління готовий підтримувати її державність, підносити її престиж, зміцнювати та розвивати.

З повагою, викладачі кафедри

української мови та методики її навчання

09.11.2016

uk Українська
X