uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

До Дня української писемності та мови

9 листопада, коли в Україні вшановують пам’ять творця писемної української мови – Нестора Літописця, на факультеті української філології проведено Загальноуніверситетський диктант національної єдності.

ФУФ УДПУ

Захід ініційований кафедрою української мови та методики її навчання (завідувач – кандидат філологічних наук, доцент Розгон Валентина Володимирівна).

ФУФ УДПУ

Організатори заходу – кандидати філологічних наук, доценти Комарова Зоя Іванівна і Тищенко Тетяна Миколаївна – поставили собі за мету не стільки перевірити рівень знання української мови, як переконати кожного, хто долучився до написання диктанту, що основним засобом єднання українців є їхня мова, бо допоки живе мова в устах народу, доти живе народ.

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

Поруч за партами писали диктант декани факультетів та їхні заступники, завідувачі кафедр, викладачі, аспіранти, магістранти та студенти університету. Усі вони уважно прислухалися до звучання кожного слова, старанно і відповідально виписували букви, згадували правила написання слів і вживання розділових знаків. А потім разом із викладачами української мови за допомогою виведеного на екрани тексту власноруч перевіряли свій диктант. Аудиторія зібралася поважна, тому зрозуміло, що майже всі написали диктант на високий, достатній і середній рівні.

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

Проректор із науково-педагогічної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент Ревнюк Наталія Іванівна зауважила, що цей диктант продемонстрував загальнонаціональну і загальноуніверситетську єдність учасників дійства. Вона вручила інституту та факультетам університету сертифікати учасника за підписом ректора університету, доктора педагогічних наук, професора Безлюдного Олександра Івановича

ФУФ УДПУ    ФУФ УДПУ

У цей день на факультеті та в аудиторіях звучали святкова радіогазета, яку підготували студентки Анастасія Гардецька (12 група), Марина Король (22 група), Аліна Ягуфарова (23 група), доцент Василь Васильович Семенчук, та сучасні українські пісні, які нагадували присутнім про те, що мова – це не просто засіб людського спілкування, а щось більш значуще, це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам’ять – найцінніше надбання віків.

11.11.2016

uk Українська
X