uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

Відкрите засідання студентського фольклорного товариства

Досить актуальним для ХХІ століття є збереження для майбутніх поколінь етнічних пам’яток українського народу. Тому дослідницька, наукова і пошукова діяльність співробітників науково-дослідної лабораторії «Проблеми підготовки студентів-філологів до українознавчої роботи» під керівництвом завідувача кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання, професора Сивачук Наталії Петрівни набуває особливого значення у популяризації матеріальної та духовної культури українців.

ФУФ УДПУ

Багата на здобутки діяльність постійно діючого при лабораторії студентського наукового товариства імені Хрисанфа Ящуржинського.

Співробітники  науково-дослідної лабораторії «Проблеми підготовки студентів-філологів до українознавчої роботи»  постійно зацікавлюють студентів новими науковими проблемами, пошуками.

ФУФ УДПУ

Нещодавно відбулося чергове засідання фольклорного товариства, організованого кандидатом педагогічних наук, доцентом Мамчур Наталією Сергіївною на тему: «Регіональні особливостей народного ткацтва Уманщини та стану його побутування у наш час».

ФУФ УДПУ

З перших днів існування фольклорне товариство об’єднало здібних, творчих, талановитих студентів факультету української філології. Дуже радує той факт, що студенти-випускники продовжують українознавчі традиції після закінчення університету. Гостею засідання була Владислава Швець, випускниця факультету української філології.

ФУФ УДПУ

Дівчина постійно утверджується, творить у сфері декоративного ткацтва, а саме: крайки, серветки. Навчалася основ ткацтва у майстрів західної України у 2009 році, а з придбанням нового верстата заручилася підтримкою відомої майстрині Ганни Альошкіної. Натхненником для Владислави є Нечипоренко Сергій Григорович, книги якого стали настільними посібниками у роботі. Майстриня поєднує традиційну кольорову гаму, властиву етностильовій течії, з новими кольорами та відтінками – дань модним тенденціям. З 2012 року – автор та керівник арт-терапевтичних мистецько-культурологічних проектів «Етнолінгвіст», «Ткацтвотерапія» для учнів Кочержинського НВК, Собківського НВК Уманського району Черкаської області. Проводить майстер-класи для дітей та дорослих. Вивчає вплив ткацтва на розвиток особистості та ліквідацію вторинних вад організму. Є активною учасницею різноманітних виставок, ярмарків.

На фольклорному товаристві обговорювалися різноманітні питання, пов’язані із слов’янськими віруваннями щодо поясів, зображуваними на них знаками-оберегами, технологією виробництва тощо. Владислава презентувала свою колекцію тканих поясів, розказала про особливість їх виготовлення та орнаментування. Наочно показала, як правильно потрібно пов’язувати і носити пояс. Поділилася досвідом роботи у школі з народного рукомесництва. Учасники фольклорного товариства довели, що для людини пояс слугував не тільки маркером життєвого центру, з ним узагалі пов’язувались уявлення про благополуччя, щастя. За українськими традиціями, тканий пояс у житті людини символізував її зв’язок зі світом людей, був знаком приналежності до соціуму. Активне обговорення виникло під час питання  «Символічно-магічні властивості пояса у весільних обрядах». Студенти доводили, посилаючись на фольклористичні дослідження, що пояс мав сприяти ідеї створення нового міцного зв’язку між нареченими, що реалізувалось у ритуалах зв’язування поясом молодих – «щоб була міцна сім’я», для цього здійснювалось попарне зв’язування  поясами різноманітної весільної обрядової атрибутики.

У перспективі роботи фольклорного товариства – проведення майстер-класу з виготовлення на ткацькому верстаті пояса за участю Владислави Швець.

15.11.2016

uk Українська
X