uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

Вітаємо!

Почесному професорові УДПУ Віталію Вікторовичу Жайворонку –75!

ФУФ УДПУ

Від імені ректорату, професорсько-викладацького колективу університету, факультету української філології, кафедри української мови та методики її навчання та вдячних аспірантів щиро вітаємо доктора філологічних наук, професора, почесного професора УДПУ Віталія Вікторовича із 75-річчям!

Його внесок у розвиток філологічної науки в Україні та підготовку майбутніх фахівців-філологів – неоціненний. В усіх куточках України та й з за її межами працюють учні й послідовники Віталія Вікторовича. Адже понад 50 років він трудиться на освітянській та науковій ниві. Укладач фундаментальних словників різних типів (зокрема таких: «Словник української мови» (в 11 т.; 1970–1980; співукладач і співредактор), «Словник скорочень в українській мові» (1988; співукладач і співредактор), «Російсько-український словник (2003, 2006; співукладач і редактор), «Велика чи мала літера? Словник-довідник» (2004), «Російсько-український словник-довідник» (2005; співукладач), «Знаки української етнокультури. Словник-довідник» (2006)). Автор понад 100 наукових праць із лексикології, стилістики, синтаксису української мови, перекладознавства, лінгводидактики, етнолінгвістики.

За особисті досягнення в розвитку науки й освіти України Віталій Вікторович відзначений почесними грамотами Президії Верховної Ради УРСР (1985); Національної академії наук України (2005); Кабінету Міністрів України (2010) та іншими нагородами.

Честь і шана Вам, професоре, за Ваш високий професіоналізм, глибокий розум, ерудицію, добру душу і людяне серце. Невичерпної Вам енергії та оптимізму, довгих літ у доброму здоров’ї, наснаги до плідних звершень! Хай береже Господь Вас і Вашу родину.

З повагою, ректорат, вдячні колеги

Уманського державного педагогічного університету

07.11.2016

uk Українська
X