uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

Всеукраїнський науково-методичний семінар

Уже традиційним стало проведення на факультеті української філології Всеукраїнського науково-методичного семінару «Теорія і практика підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури» спільно з Міжвідомчим науково-дослідним центром прикладної лінгвістики та Вінницьким гуманітарно-педагогічним коледжем.

ФУФ УДПУ

Робота семінару здійснюється за такими напрямами: теоретико-методичні аспекти підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови; теоретико-методичні аспекти підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з української літератури; психологічні аспекти підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.

У роботі семінару активну участь беруть фахівці з питань підготовки до ЗНО Уманського районного та міського відділів освіти Черкаської області, директори шкіл та вчителі Умані, Вінниці, Монастирища, Тального, Христинівки, Уманського та Христинівського районів Черкаської області, Новгородківського району Кіровоградської області, викладачі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Вінницького кооперативного інституту, Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу, Тульчинського училища культури, Гайворонського політехнічного коледжу. Саме завдяки цій співпраці популярність таких семінарів зростає.

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

11 листопада 2016 року було проведено четверте засідання, на якому його учасники обговорили сучасний стан та перспективи зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури.

Про новації у вступній кампанії 2017 року розповіла канд. пед. наук, доц., помічник ректора Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Цимбал-Слатвінська С. В.

Під час зустрічі були окремо розглянуті складні питання, які можуть бути представлені у тестах з української мови та літератури. Серед них: завдання на знання лексичних, синтаксичних, пунктуаційних норм сучасної української літературної мови, питання з лінгвістики тексту; історії і теорії літературного процесу в Україні, а також на знання змісту твору та вміння його аналізувати. Саме у цих розділах учасники тестувань роблять найбільшу кількість помилок.

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

Викладачами факультету української філології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини (канд. філол. наук, доц. Дуденко О.В; канд. філол. наук, доц. Денисюк В.В.; канд. філол. наук, доц. Січкар С.А.; канд. філол. наук, доц. Козинський Л.В.; канд. пед. наук, доц. Пархета Л.П.) та Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу (канд. філол. наук, завідувач кафедри української філології Похилюк О.М.; канд. філол. наук Скрипник Н.І.; спеціаліст вищої категорії, відмінник освіти України, викладач-методист Омелянчик Т.Г.; спеціаліст вищої категорії, відмінник освіти України, викладач-методист Павліченко Г.М.) були представлені інноваційні методики та новітні матеріали, які стануть у пригоді під час підготовки учнів до складання зовнішнього незалежного оцінювання. Далі мова йшла про можливості використання новітніх науково-методичних розробок у процесі викладання української мови та літератури у коледжі та школі.

Із психологічними аспектами супроводу старшокласників при підготовці до ЗНО ознайомила викладач кафедри психології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Гичко Ю. В.

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

Учитель української мови та літератури, спеціаліст вищої категорії Доброводівського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Миколи Руденка» Пустовіт Л. Г.  запросила до дискусії: «ЗНО: виправдане необхідністю чи бажанням?»

Усі присутні взяли активну участь в обговоренні методичних рекомендацій для успішного складання ЗНО мінімально підготовленим вступником.

У подальшому плануємо продовження такої співпраці з учителями шкіл не тільки в університеті, але й у школах. Сподіваємося на результативність роботи у підготовці учнів до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури.

Оргкомітет семінару розміщує матеріали на Web-сторінці за адресою: conference.ml. Особливу увагу варто звернути на рубрику «На допомогу учителю».

18.11.2016

uk Українська
X