uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

Зі славетної когорти українців

ФУФ УДПУ

Ім’я Євгена Костянтиновича Тимченка відоме кожному філологові. Так, саме філологові, бо наукова і творча діяльність цього українця репрезентує його зацікавленість питаннями мовознавства і літературознавства. 8 листопада виповнилося 150 років з дня народження Є. К. Тимченка.

ФУФ УДПУ

Цій даті було присвячено окреме заняття, на якому студенти дізналися багато нового про Євгена Костянтиновича: це і професор Київського та Варшавського університетів, це й один з організаторів Всеукраїнської академії наук, це і зачинатель української історичної лексикографії, це і співавтор першого видання всім відомого Грінченкового «Словаря української мови», це і реформатор українського правопису (одним із його нововведень ми послуговуємося й нині), це і перший перекладач фінської «Калевали», це й автор численних наукових розробок з діалектології, граматики, історії української мови, це патріот, який за свої погляди на походження української мови отримав 5 років сибірських таборів.

ФУФ УДПУ

Заняття пройшло на одному диханні. Логічним висновком стала пропозиція ввести на першому курсі дисципліну «Українське мовознавство в іменах», яка б робила проекцію на наступні курси підготовки майбутніх словесників.

10.11.2016

uk Українська
X