uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

Знання історії української мови – це знання сучасної української літературної мови

1 листопада студенти 38 групи факультету української філології були приємно шоковані, потрапивши, як кажуть, з корабля не просто на першу пару, а на відкриту лекцію, присвячену проблемі походження української мови.

ФУФ УДПУМаючи вже за плечима вивчені в педколеджі курси сучасної української літературної мови, української мови за професійним спрямуванням, студенти були подивовані, стільки всього може ховати в собі Його величність Слово, яких трансформацій воно зазнало на шляху сьогодення. Викладач наводив, здавалося, відомі всім слова, аргументовано коментуючи кожну зміну та проводячи паралелі з іншими слов’янськими та неслов’янськими мовами, чим підкреслив самобутність української мови.

ФУФ УДПУ

Уміло оперуючи міжпредметними зв’язками, зокрема зі старослов’янською мовою, історією української літератури ХІ–ХVІІІ ст., історією України та ін., Василь Вікторович продемонстрував міждисциплінарну сутність філолога, окреслив лінгвістичні лакуни в сучасному стані мови, відповідь на які може дати тільки знання історії мови.

ФУФ УДПУ

08.11.2016

uk Українська
X