uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

“Русалонька дитячих сердець”

Саме так, виявляється, прозвали доцента кафедри української літератури, українознавства та методики їх викладання УДПУ, члена Національної спілки письменників України Марину Павленко читачі Львівської бібліотеки.  ФУФ УДПУ

Мабуть, це й не дивно, адже саме повість Марини Павленко «Русалонька із 7-В…» вивчається у школі за основною програмою і добре знайома школярам.

ФУФ УДПУ

А недавно львівські школярі та вчителі мали змогу поспілкуватися з Мариною Павленко особисто.

ФУФ УДПУ

Першими зустріли письменницю учні 6-Б класу СЗШ № 81 разом з учителем української мови та літератури Савицькою Наталею Ігорівною. Відбувся доволі цікавий діалог; діти запитували Марину Павленко, коли до неї прийшла перша творча муза, у скільки років авторка написала свою першу книгу, ким хотіла стати у дитинстві та звідки бере сюжети до своїх творів.

ФУФ УДПУ

У СЗШ № 27 зустріч із письменницею у 6-А та 6-Б класах організувала бібліотекар Притула Мирослава Михайлівна. Учні були просто зачаровані письменницею, яка багато розповідала про зображення історичного минулого України, повчальні сюжети у своїх книгах, значення та вплив книги як такої на розвиток особистості.

ФУФ УДПУ

У бібліотеці СЗШ № 96 Марину Павленко зустріло виключно дівчаче товариство – учениці 7-х та 8-х класів, бібліотекар і вчитель української мови та літератури Гібляк Галина Іванівна. Тут авторка згадала про важливість української книги, а зокрема книги, написаної живою, розмовною, діалектною мовою. Детальніше зупинилася на розповіді про п’яту книгу з серії “Русалонька із 7-В + дуже морська історія”, що дуже зацікавила восьмикласниць.

ФУФ УДПУ

На зустрічі у 7-х та 8-х класах СЗШ № 70, що організувала Сьомак Ольга Юріївна, Марина Павленко багато розповідала про своїх батьків Степана та Ольгу Павленків, їхню творчість, про те, що найкращі свої якості письменниця отримала саме від них. Тут учні цікавились, яку книгу з пригод Русалоньки авторка писала найдовше, чи працює над новими книгами і чи надихає її на творчість місто Львів.

ФУФ УДПУ

Окрім цього, Марина Павленко також зустрілася з учителями української мови та літератури Львівського інституту післядипломної освіти, а також читачами та працівниками Львівської центральної міської дитячої бібліотеки, що по вулиці Окуневського, 3. Учителі збагатились інформацією про книги та розповіддю авторки про власний вчительський досвід та досвід її батьків, учителів-словесників Степана та Ольги Павленків.

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

08.12.2016

uk Українська
X