uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

Виїзне засідання науково-методичного семінару

28 листопада 2016 року на факультеті української філології відбулося виїзне засідання науково-методичного семінару «Теорія і практика підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури», спільно з Міжвідомчим науково-дослідним центром прикладної лінгвістики, Вінницьким гуманітарно-педагогічним коледжем та відділом освіти Монастирищенської районної державної адміністрації на базі Цибулівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. У семінарі взяли участь викладачі Уманського педагогічного університету імені Павла Тичини, заступники директорів з НВР та вчителі української мови і літератури.

ФУФ УДПУ

З вітальним словом до учасників звернулася завідувач Монастирищенського районного методичного кабінету Завертана Н. Б. Директор Цибулівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ковальська О. М. презентувала свій навчальний заклад.

Науково-теоретичний модуль відкрила Костриця І. В, методист Монастирищенського районного методичного кабінету, з доповіддю на тему: «Підсумки проведення ЗНО-2016 року та особливості організації ЗНО-2017 року».

Під час семінару обговорювалися питання щодо проблемних аспектів підготовки до ЗНО з української мови: «Синтаксична омонімія: лексично-семантичні та синтаксичні параметри» (Денисюк В. В., кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови та методики її навчання); «Збагачення словникового запасу учнів під час вивчення лексикології та фразеології» (Молодичук О. А., кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови та методики її навчання).

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

Проблеми підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з української літератури були порушені у доповідях: «Вивчення ліричних творів на курсах з української літератури у процесі підготовки до ЗНО» (Зарудняк Н. І., викладач кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини); «Особливості підготовки до ЗНО з теорії літератури» (Козинський Л. В., кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання).

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

Методично–практичний модуль був представлений майстер-класами та тренінгами.

Цимбал-Слатвінська С. В., кандидат педагогічних наук, доцент, помічник ректора Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини та Крук Т. В., учитель української мови і літератури Цибулівської ЗОШ І-ІІІ ступенів провели майстер-класи на тему: «Власне висловлення».

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

Упродовж уроку учнів учили зв’язно висловлювати думки, аргументувати власну позицію правильно та з використанням адекватних прикладів. Школярам пояснили, що будь-який твір (попри те, що саме слово передає очевидний творчий, вільний характер процесу) має чітку структуру й будується за стрункою схемою: вступ, основна частина, висновок. Твір-роздум – особливий текст, будова якого визначена законами логіки.

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ ФУФ УДПУ

Основна мета психологічної підготовки школярів до ЗНО – це забезпечення оптимальної реалізації їх психічних можливостей та максимальне виявлення отриманих знань, умінь та навичок під час незалежного тестування.

Гичко Ю. В. та Горенко М. В., викладачі кафедри психології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, провели тренінги в 11 класах: «Успішне ЗНО: мотивація та психологічні особливості».

Січкар С. А., кандидат філологічних наук, доцент кафедри практичного мовознавства, ознайомила з функціонуванням Web-сторінки семінару та рубрики «На допомогу учителю». Закликала всіх присутніх узяти активну участь в укладанні методичних рекомендацій для успішного складання ЗНО мінімально підготовленим вступником.

ФУФ УДПУ

Завертана Н. Б., завідувач Монастирищенського районного методичного кабінету, подякувала всім присутнім за активне обговорення доповідей та корисний обмін досвідом.

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

У рамках роботи семінару Цимбал-Слатвінська С. В. та Січкар С. А. провели зустрічі з учнями 11 класів та їх батьками, на яких розповіли про освітні програми за ступенями «Бакалавр» та «Магістр», про міжнародні програми практик та можливості стажування за кордоном. Із цікавістю присутні слухали актуальну нині інформацію про можливості участі студентів нашого університету в програмах подвійного диплома, безкоштовне паралельне навчання у престижних польських вузах. Не менш важливою і корисною була інформація про новації вступної кампанії 2017 року.

ФУФ УДПУ

У подальшому плануємо продовження такої співпраці з учителями. Сподіваємося на результативність роботи у підготовці учнів до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури.

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

01.12.2016

uk Українська
X