uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

Міжнародний день рідної мови на факультеті української філології

Міжнародний день рідної мови, також Міжнародний день материнської мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

ФУФ УДПУ

Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

ФУФ УДПУ

21 лютого 2017 з Міжнародним днем рідної мови привітав громадян Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він, зокрема, відзначив:

«… кожного року українська мова активно розширює поле свого функціонування. Все більше представників молодших поколінь відчувають причетність до рідної мови та культури, все більше яскравих культурних проектів, зокрема фільмів і книжок, завойовують серця шанувальників. І сьогодні українська мова і культура – це креативна, динамічна субстанція, яка активно розвивається та доносить цікаві і непересічні смисли до всього світу».

Студенти факультету української філології не могли стояти осторонь та долучилися до святкування Дня рідної мови.

Вони підійшли до цього творчо – влаштувавши виставку стінгазет.

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

Студенти розкрили увесь свій креатив, створюючи газети, прикрасивши ними стіни рідної альма-матер…

23.02.2017

uk Українська
X