Міжнародний день рідної мови на факультеті української філології

Міжнародний день рідної мови, також Міжнародний день материнської мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

21 лютого 2017 з Міжнародним днем рідної мови привітав громадян Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він, зокрема, відзначив:

«… кожного року українська мова активно розширює поле свого функціонування. Все більше представників молодших поколінь відчувають причетність до рідної мови та культури, все більше яскравих культурних проектів, зокрема фільмів і книжок, завойовують серця шанувальників. І сьогодні українська мова і культура – це креативна, динамічна субстанція, яка активно розвивається та доносить цікаві і непересічні смисли до всього світу».

Студенти факультету української філології не могли стояти осторонь та долучилися до святкування Дня рідної мови.

Вони підійшли до цього творчо – влаштувавши виставку стінгазет.

Студенти розкрили увесь свій креатив, створюючи газети, прикрасивши ними стіни рідної альма-матер…

23.02.2017