Українознавчі заходи: «Стрітення величаймо!»

Стрітення відзначають на 40-й день після дня народження Ісуса Христа. У дохристиянських звичаях цей час Стрітення (Стрічення) здавна сприймається, як зустріч зими з весною. Якщо зима переможе, то довго ще буде холодно, а якщо Весна візьме верх, то поверне на тепло.

Студрада факультету української філології вирішили обіграти фрагмент обрядового дійства «Стрітення величаймо!».  Це було невеличка театральна постановка  – зустріч Зими з Весною, у якій перемогу отримала Весна, а це означає, що скоро настане таке бажане потепління.

У народі побутував цікавий звичай, пов’язаний зі святом Стрітення. Напередодні жінки випікали обрядове печиво у вигляді пташок-жайворонків. Їх давали дітям, щоб винесли в сад. Люди вірили, що птахи на своїх крилах приносять із далекого вирію вес­ну, проганяють зиму.

А називали випечених пташок жайворонками тому, що, за давніми легендами, ця пташка народилася із сонячного жару. Вона прокидається разом із сонцем і своїм срібним голосом сповіщає: вже весна прийшла, а отже, час виходити в поле орати, сіяти, щоб восени щедрий урожай зібрати. Люди вірили, що жайвір несе на своїх крилах золоті ключі, якими замикають холод, зиму і відмикають літо. Тому в гуртожитку №1 був влаштований майстер-клас із виготовлення обрядового печива. Дівчата чудово впоралися з кулінарним завданням.

«Українська філологія ще й смачно готує , адже майстер-клас із випічки обрядового печива «Жайворонки» пройшов успішно. Хто не завітав до нас,  кусайте лікті, а ми – смачнюче печиво! Ми потрудилися на славу, дякую всім, хто долучився», –  каже студдекан факультету Юлія Жирохова.

Після майстер-класу мешканці гуртожитку дружно посмакували печивом. Дівчата-господині також пригостили викладачів кафедр факультету смачною випічкою.

21.02.2017