uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

Напередодні Міжнародного дня Новруза

Напередодні Міжнародного дня Новруза в чарівно-загадковій аудиторії факультету української філології зустрілися хіміки і лірики (майже класичні фізики і лірики). Власне, викладачі та студенти факультету привітали студентів з Туркменістану, які вивчають складну науку хімію на дружньому факультеті, з Новим роком, який, за тисячолітньою традицією багатьох країн, святкується в день весняного рівнодення. Захід мав назву “Новруз-Байрам як новий день весняного рівнодення в Туркменістані: паралелі зі святами в Україні”.

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

Доцент кафедри української літератури Леонід Козинський звернув увагу присутніх на шанобливе ставлення туркменського народу до своїх традицій, які збереглися в його побуті від сивої давнини. А також закликав студентів-українознавців розпочати вивчення питання переклику традицій українських та туркменських під час приготування “семені”, українських та азербайджанських при виготовленні крашанок, часу співання нашим народом веснянок.

ФУФ УДПУ

Студенти першого курсу Олександр Гембарук, Олександра Смілянець, Лілія Гарагуля, відповідно до ілюстрацій, використаних у презентації, читали уривки з першого розділу “Айгюль” роману “Розгін” Павла Загребельного, який чудово продемонстрував колорит життя туркменського народу. У свою чергу студентка з Туркменістану Мерджен Аманова прочитала вірш “Новруз” рідною мовою.

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

Зустріч завершилася привітанням туркменських студентів зі святом і побажанням їм успіхів у Новому році, а також здоров’я, добра, щастя.

21.03.2017

uk Українська
X