uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

«Це було класно, це було вау!»

Нещодавно кафедрою української літератури, українознавства та методики їх навчання на базі краєзнавчо-методичного Центру імені Степана Павленка та літоб’єднання імені Миколи Бажана було проведено зустріч із молодими сучасними українськими письменниками – Вано Крюгером, Ігорем Астапенком та Олександром Мимруком.

ФУФ УДПУ
Цікаво, що при цьому автори мають міцні дружні стосунки з класиками української літератури, дехто з яких також не раз відвідував наш факультет: Іваном Драчем, Петром Перебийносом, Василем Голобородьком, Еммою Андієвською та багатьма іншими. Зрештою, й «старого» Миколу Бажана вони мають собі за крутого чувака, доброго товариша й прекрасного поетичного авторитета.

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

Аудиторія була переповнена глядачами, а також – теплом і світлом, яке випромінювали і господарі, й гості. Для багатьох студентів це було вперше, для інших – вдруге (два роки тому Вано Крюгер та Ігор Астапенко вже відвідували наш університет), але всім було однаково цікаво. Всі вкотре переконались: справжня поезія завжди хвилює серця. А якщо вона ще й злегка «приправлена» епатажем, артистичністю та почуттям гумору!..

Ось деякі з численних студентських відгуків:

«Яка ж вона, сучасна поезія? І. Астапенко, В. Крюгер, О. Мимрук добре знають, – міркує студдекан факультету української філології Юлія Жирохова. – Цікава зустріч із творчими людьми. Вірш повинен виховувати, приносити естетичне задоволення чи просто бути? Поезія не зупиняється на ямбах та хореях. Поезія – це незвичні форми та поєднання, здавалось би, непоєднуваного, буденні теми в іншому ракурсі, виклик сьогоденню, філософські роздуми. Дякуємо Марині Павленко та кафедрі української літератури, українознавства та методики навчання за організацію заходу. Чекаємо наступних зустрічей».

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

«Сьогодні дійсно особливий день! – радіє першокурсниця й також поетка, активна учасниця літоб’єднання і мені Миколи Бажана Наталія Кучеренко. – У стінах УДПУ відбулася зустріч з поетами-постмодерністами. Для мене це перший (і, сподіваюсь, не останній) досвід спілкування з Vano Krueger, Igor Astapenko та Sanya Mimruk.
Незважаючи на численні запитання: “чи варто?..”, відповідаю: “Авжеж!” Вдячна за сонце, яке завітало до аудиторії разом з Вами і відзеркалилося в усмішках студентів! Це було незабутньо, це було класно, це було – вау!»

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

«Емоції вируватимуть у моїй душі і надалі! – захоплено вигукує студентка факультету іноземної філології, учасниця університетського літоб’єднання імені Миколи Бажана Каріна Дробот. – Дякую Вам за можливість придбати книги, дізнатися про сучасну літературу й сфотографуватись!»

Гості ж, у свою чергу, були приємно вражені як активністю студентів, кількістю цікавих запитань із залу, так і гостинністю викладачів кафедри, зокрема – Тетяни Володимирівни Лопушан і Любові Петрівни Пархети, а також – Леоніда Володимировича Козинського, який ознайомив гостей  з пам’ятними місцями Умані.

ФУФ УДПУ

Приємно здивували навіть незвичні «букети» – кактуси, подаровані кафедрою гостям.

Втім, слово – Ігореві Астапенку: «Поїздка видалась розкішною: три виступи за день, цікава публіка, неймовірна гостинність, краса міста. Хочеться подякувати чудовій Марині Павленко за запрошення й досконалу організацію всього, кафедрі української літератури УДПУ ім.П.Тичини, Леонідові Козинському за цікаву екскурсію, Тетяні Лопушан та Любові Пархеті за смачні “пундики” та світську бесіду, Юрію Кисельову за гостинність та щирість, Галині Фещенко за щедрий стіл та теплий прийом. Ми з Váno Krueger та Sanya Mimruk приємно вражені. А ще нам подарували прикольні кактусики й записнички. Умань – це левел! Будьте, як Умань!»

29.03.2017

uk Українська
X