uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

Налагоджуємо співпрацю

ФУФ УДПУ

Нещодавно викладачі нашого університету, зокрема заслужені працівники культури України, доценти Василь Семенчук, Валентин Купчик та Петро Волошин (вокальне тріо “Гонта”) та професор, завідувач кафедри практичного мовознавства Наталія Цимбал у складі офіційної делегації відвідали Шпротаву, місто-побратим Умані у Польщі з нагоди святкування Дня м. Шпротава.

ФУФ УДПУ

Програма перебування була насиченою і цікавою. Насамперед, варто відзначити, що прекрасне виконання українських та польських пісень тріо “Гонта”, яке взяло участь у фестивалі Ziemia i Pieśń”, що був приурочений Дню міста Шпротава, полонило серця всіх слухачів. Тріо “Гонта” ще раз довело на міжнародному рівні, що воно є насправді національним здобутком України, що на найвищому професійному виконавському рівні презентує національний скарб – автентичну українську пісню.

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ
ФУФ УДПУ

Міста Умань і Шпротава – побратими менше року, тому дуже важливим є налагодження співпраці за різними напрямками. Члени делегації побували в різних організаціях і об’єктах м. Шпротави, зокрема відвідали нещодавно збудовану і обладнану за останніми технологічними вимогами водоочисну станцію, заклад Професійної активної для осіб з обмеженими можливостями, Історичний музей м. Шпротави та ін.

Щодо співпраці закладів м. Шпротава та Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, дуже важливими і корисними можуть бути угоди про співпрацю зі школами (зокрема, у межах факультету української філології ми готуємо вчителів польської мови, тому угода про співпрацю зі школами Шпротави в аспекті методики навчання польської мови для нас є необхідною). Крім того, на часі співпраця з Психолого-педагогічною консультативною службою м. Шпротави, обмін таким досвідом може бути цікавим для викладачів і студентів факультету соціальної та психологічної освіти.

Важливо відзначити, що у Шпротаві та навколишніх регіонах проживає багато переселенців з України, зокрема етнічних лемків. Беззаперечно, що діалектологічні дослідження лемківських говірок були би дуже цікавими як для України, так і для Польщі. Могла би бути дуже важлива  в аспекті збереження (запису і опису діалектного мовлення) співпраця діалектологів (де честі факультету української філології, ми маємо дуже достойну діалектологічну школу, центр діалектологічних досліджень) Уманського державного університету імені Павла Тичини з істориками та філологами – носіями лемківського діалекту та вчителями української мови, які проживають та працюють у Шпротаві та прилеглих територіях.

Дуже добре, що вищеназвані перспективні напрямки співпраці саме із залученням фахівців та студентів Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини отримали схвальну оцінку та підтримку ректора Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини професора п. Олександра Безлюдного, міського голови м. Умань п. Олександра Цебрія, бургомістра м. Шпротава п. Йозефа Рубаха, міського голови м. Шпротава п. Анджея Скавінського, директора Інституту української мови НАН України професора п. Павла Гриценка.

18.07.2017

uk Українська
X