Подорож у минуле

26 вересня 2017 року студенти факультету української філології (21, 26 груп) разом зі старшим викладачем кафедри слов’янських мов та зарубіжної літератури Ревуком Юрієм Олексійовичем відвідали експозицію Державного історико-архітектурного заповідника «Стара  Умань» Василіанський монастир.

Студенти мали можливість прослухати розповідь про історію монастиря від заснування і до закриття, про побут монахів, про життя учнів і послушників.

Особливу зацікавленість студентів викликали експонати, представлені в підземній галереї древнього монастиря: старовинні книги, предмети побуту, релігійного культу.

Майбутні педагоги дізналися про те, що монастир було засновано у період з 1765 р. по червень 1768 р., в цей же час почалося становлення навчального закладу при ньому, а з осені 1768 р. по 1794 р.  навчальний заклад трансформувався з релігійного у центр світської освіти.

Після завершення розповіді екскурсовода Володимира Олександровича студентки поділилися своїми враженнями:

«Нам дуже сподобався похід у підземелля; знаходячись там і дивлячись на реконструкцію, ми відчували, ніби опинилися в тих роках, було цікаво дізнаватись все більше і більше про нашу історію.»

«Це було незвично та дуже пізнавально, багато позитивних вражень та нової цікавої інформації.»

«Було дуже класно і весело, запам’ятаємо на все життя. Дуже сподобався екскурсовод, його образ допоміг швидше поринути думками у ті роки. Залишилися лише приємні згадки, дуже задоволені, що відвідали.»

29.09.2017