uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

ІХ науково-методичний семінар

13 жовтня 2017 року на факультеті української філології спільно з Міжвідомчим науково-дослідним центром прикладної лінгвістики та Вінницьким гуманітарно-педагогічним коледжем відбувся ІХ науково-методичний семінар «Теорія і практика підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури». Робота семінару здійснювалася за такими напрямами: теоретико-методичні аспекти підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови; теоретико-методичні аспекти підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з української літератури; психологічні аспекти підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.

Про особливості вступної кампанії та новації ЗНО у 2018 році розповіла кандидат педагогічних наук, доцент, помічник ректора Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Цимбал-Слатвінська С. В.

Особливо наголосила на тому, що 2018 року зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури проходитимуть учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які в 2018 році здобудуть повну загальну середню освіту. Таким учасникам результати тестування з цього предмета зараховуватимуться як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти.

Під час семінару обговорювалися питання щодо проблемних аспектів підготовки до ЗНО з української мови, адже кожному учневі доведеться показати, наскільки успішно він освоїв розділи, присвячені фонетиці, орфоепії та орфографії, опанував лексику і фразеологію, розуміє будову слів і особливості їх утворення, освоїв морфологію і синтаксис. Крім того, для отримання високих балів випускник повинен володіти культурою мовлення і розуміти стилістику літературної української мови.

Жваву дискусію викликав виступ Денисюка В. В., кандидата філологічних наук, доцента кафедри української мови та методики її навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини на тему: «Наголошування слів: як упоратися із завданням ЗНО?»

Пархета Л. П., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини звернула увагу на важливість теми: «Методичні концепти аналізу художнього твору на уроках української літератури».

Особливостям підготовки до ЗНО студентів Вінницького обласного комунального гуманітарно-педагогічного коледжу були присвячені виступи: Ненчинської Л. В., спеціаліста вищої категорії, старший викладача, викладача української мови та літератури кафедри української філології (Навчальна гра «Літературне лото» як продуктивний прийом навчання у системі підготовки студентів до ЗНО з української літератури) та  Бабій А. П., спеціаліста вищої категорії, викладача української мови та літератури кафедри української філології (Шляхи до розуміння змісту художнього твору).

Активне обговорення викликала доповідь Лісової Л. В., заслуженого учителя України, відмінника освіти України, учителя-методиста, учителя української мови і літератури Уманського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №7-колегіум»:

«Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю: проблеми і шляхи уникнення типових помилок».

Третє нововведення ЗНО-2018 – це адаптація тестів з української мови та літератури, історії України й математики для людей з вадами зору. Чередник А. А., викладач-стажист кафедри спеціальної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, виступила з доповіддю: «Особливості та умови проведення ЗНО для дітей з особливими освітніми потребами».

Січкар С.А., канд. філол. наук, доцент кафедри практичного мовознавства, презентувала експрес-курс підготовки до ЗНО з української мови та літератури, який підготували викладачі факультету української філології. Він складається із 6 кластерів у формі корисних порад, які допоможуть опанувати базові теоретичні знання з української мови та літератури, виробити навички успішної мовленнєвої комунікації та підготуватися до складання ЗНО. Курс складається із тестових та відкритих завдань, допоміжних матеріалів та супроводжуючого інтерактивного конспекту.

23.10.2017

uk Українська
X