uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

На день міста філологи презентували народні традиції Уманщини

7 жовтня уманчани відзначили день народження міста Умань. Цього року святкування відбувалося на нових локаціях, головне ж дійство – на вулиці Київській, де і розгорнулася масштабна інтерактивна виставка УДПУ.

Щороку колектив кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання разом зі студентами презентує найкращі традиції,  вирізняється провідної ідеєю та творчістю. Народні хороводи, спів, ремесла у виконанні студентів-філологів гармонійно «вплелися» у святкування Дня міста під промовистим гаслом «Тобі, рідна Умань!».

Студенти – учасники дійства поділилися своїми враженнями.

Кириленко Анастасія: «Коли мені запропонували презентувати факультет української філології на Дні міста, я без роздумів погодилася. І, зізнаюсь чесно, жодного разу не пожалкувала. День був сонячним, що додавало йому ще більш особливої атмосфери. Спочатку ми були трохи розгублені, але як тільки пролунали перші нотки співу, це відчуття повністю зникло, змішавшись із радістю та веселощами. Я відчувала деяку відповідальність, адже водячи хороводи і співаючи пісень, ми намагалися показати людям, що український фольклор багатий на народну мудрість, а головне – на любов до рідної землі. Особливі почуття виникли, коли до наших танців почали приєднуватися діти. Дуже було приємно бачити щасливі обличчя малечі, які з задоволенням водили з нами хороводи, співали пісень. Сподіваюся, наступного року ми зацікавимо ще більше уманчан народними звичаями та обрядами».

Артем Гончарук: «Від святкування Дня міста у мене найкращі враження. Це було дуже масштабне дійство, до якого ми з радістю долучилися. Нашим завданням було показати, зацікавити і навчити уманчан, гостей міста водити хороводи. Зізнаюсь, що до вивчення в університеті фольклору я їх сам не знав. Але мені так було приємно, що до нашої «Подоляночки» долучалися маленькі діти. Хочеться, щоб таких дійств було в місті побільше. А головне, щоб проводилися тематичні заходи (наприклад, «Дитячі ігрища». Я щасливий, що зміг внести і свою частку в святкування Дня міста».

Яна Фісюн: «Це був емоційний день! Та атмосфера, що панувала на вулиці Київській, неймовірно заряджала. Кожен факультет упевнено себе представляв, але мені найбільше запам’яталися наші хороводи з дітлахами».

Маша Тинкован: «Мені дуже сподобалося! Отримала море позитивних вражень та емоцій! Вдячна організаторам за участь в інтерактивних фольклорних заходах. Найщиріші моменти закарбувалися під час гри «Подоляночка» з найменшими дітками. Такий вид роботи позитивно вплинув на наші організаторські здібності».

Тетяна Пономаренко: “Я дуже рада, що мені випала можливість брати участь у святкуванні та проведенні дня міста, адже це важлива дата для всіх уманчан. Проводячи майстер-клас з української вишивки, ми намагалися, аби кожен долучився до відродження української культури, насамперед Уманського регіону”

Тетяна Костюченко: «Наш центр «Вирій» уперше презентував традиційне ткацтво в Умані. Це місто з давньою історією, тому «генетична пам’ять» відгукнулась в юних і дорослих відвідувачах свята. Всі підготовлені матеріали були використані до останньої ниточки! Додатковою приємністю були зразки традиційного ткацтва Уманського району, які були зібрані в щорічних експедиціях невтомною командою викладачів та їх студентів. Ми з радістю поділились цим відкриттям з нашими однодумцями в соціальних мережах. Враження незабутні, тому раз у раз хочеться писати «радість», бо таким запам’ятався нам день Умані».

Слова подяки адресуються всім, хто створив святково-фольклорну атмосферу на святкуванні 401-річниці від першої писемної згадки про місто Умань, а саме: доценту кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання, заступникові декана з виховної роботи Наталії Мамчур в організації та презентації виставки, майстер-класів з української народної вишивки, ткацтва, народних дитячих ігор та обрядових хороводів; доценту кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання, керівникові фольклорного колективу «Лелія» Олександрові Санівському у презентації народних пісень Уманщини, музичному супроводі під час водіння народних хороводів; викладачеві кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Оксані Антоновій, лаборантові кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання  Ігореві Ніколічу в монтуванні та презентації виставки;

студентам четвертого курсу Тетяні Пономаренко, Мирославі Коваль за участь у майстер-класі з української народної вишивки; Тетяні Костюченко за майстер-клас з українського народного ткацтва, яка є співорганізатором Просвітницького центру «Вирій» (громадська організація м. Київ); учасникам колективу «Лелія» Вікторії Хоменко, Тетяні Онуфрієнко, Оксані Моравській, Анні Середі, Олені Крижановській; студентам другого курсу, учасникам водіння хороводів Ірині Трещулі, Яні Фісюн, Катерині Кушнір, Наталі Стародубовській, Наталії Бондарчук, Анастасії Бондарчук, Галині Добровольській, Надії Раснюк, Анастасії Комарчук, Артему Гончарук, Вікторії Капуловській, Анастасії Кириленко, Олені Якимчук, Марії Тинкован, Ірині Трещулі, Олені Казанцевій, Олені Антонюк, Лесі Яворській.

12.10.2017

uk Українська
X