uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

Нові поетичні відкриття

Кожне нове засідання університетського літературного об’єднання імені Миколи Бажана приносить нові емоції й відкриття.


Так складається, що останнім часом теми засідань обираються досить жартівливі. Хоч, звісно, це не значить, що молоді автори не пишуть серйозних текстів і що їм не болять події в Україні.

Цього разу домашнє завдання було не для слабаків: перша тема – «Наче Леся Українка прописала», а друга, альтернативна, заодно й з нагоди Дня міста, – «Гуманські новели».

Софія Кримовська ідеально впоралась із обома завданнями й змусила присутніх і ридати, і плакати над своїми новими текстами.

Те саме зробила й Софія Терлецька, яка прочитала досить оригінальні поезії на обидві теми.

Як завжди, порадував усіх і В’ячеслав Буян: йому було персональне завдання на тему «Любов у гримерці». Більше того: надихнуті вдалим виконанням, дівчата на наступний раз задали йому нову, ще важчу тему: «Любов у космосі».

Багато персональних завдань на наступний раз отримав і Богдан Гроза. Серед них і написати текст від імені дуже ніжної закоханої дівчини.

Олександра Бондаренко поділилась новим оповіданням із її прозового циклу «Роман з містом».

Проникливого вірша прочитала Наталя Кучеренко.

Для Євгенії Адаменко взагалі цього разу був дебют: вона вперше винесла на суд студійців свою поезію. Хочеться вірити, що вона про це не шкодує.

Яна Баліцька продекламувала цікавий вірш своєї подруги. Інтриги додало й те, що імені авторки розкрито так і не було.

Неабияк заінтригував усіх і Дмитро Герасименко, який завітав на подібні засідання вперше. Він тільки сказав, що пише прозу й є переможцем деяких літературних конкурсів, але жодного роману чи бодай повісті так і не зачитав.

Його супутниця Вероніка Вишинська продекламувала тільки одного вірша, але якого!.. Тут ставимо тільки три крапки, бо це треба лише чути й бачити, але неможливо переказати.

Як, власне, й неможливо передати всіх пережитих вражень.

Наступне завдання: «Інфузорія в туфельках» (альтернативні: «Амеба НЕзвичайна» й «Евглена НЕзелена»), безсумнівно, підкине нових відкриттів, емоцій та інтриг.

23.10.2017

uk Українська
X