uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

Перспективи інтеграції мовознавчих та історичних досліджень

5 – 6 жовтня 2017 у місті Львові відбулася V Міжнародна наукова конференція «Проблеми дослідження українського визвольного руху 1920 – 1950-х років», присвячена 75-річчю створення Української повстанської армії, у якій взяла участь доцент  кафедри практичного мовознавства Ємельянова Мар’яна Вікторівна.

На конференції обговорювалися проблеми, пов’язані з виникненням та існуванням українського визвольного руху 1920 – 1950-х років. Учасниками цього наукового форуму стали понад 80 учених з України, Литви, Латвії і Словаччини, які обговорювали актуальні проблеми національно-визвольного руху і методів його дослідження.

Доповідь Ємельянової М.В. «Лексичні особливості художнього зображення визвольного руху 20-х рр. ХХ століття у творах Григорія Косинки» була науковою спробою розглянути новели відомого письменника Григорія Косинки через призму історичних подій, а також шляхом аналізу  лексичних засобів реконструювати узагальнений образ повстанця 20-х років ХХ століття у творах письменника.

Дослідження українського визвольного руху – це тема досліджень учених-істориків, але інтеграція гуманітарних наукових студій вимагає від сучасного ученого комплексного підходу до своїх наукових пошуків. І в цьому контексті ученому-мовознавцю неможливо обійтися без історичної правди. Тому дослідження Ємельянової М.В було новим з точки зору поєднання історичних фактів та лінгвістичного аналізу текстів новел Григорія Косинки. Інтеграція мовознавчих та історичних досліджень, на думку Ємельянової М.В., є перспективним напрямом у науці, хоча вимагає розробки специфічної методології.

Наукові проблеми, обговорювані високоповажними вченими, дозволили всім учасникам конференції розширити свої обрії сприйняття і розуміння повстанського руху в Україні, його специфіки та ролі для всього українського суспільства.

11.10.2017

uk Українська
X