uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

Українська – найкраща!

Під таким гаслом пройшла акція до Дня міста Умані, організована студентами 32 групи факультету української філології (Король Мариною, Куян Дар’єю, Огородник Анною, Харенко Софією) під керівництвом доцента кафедри української мови та методики її навчання Комарової Зої Іванівни.

Організатори акції переконані, що українців єднає і вирізняє з-поміж інших народів їхня мова. Ведучі свята Король Марина та Харенко Софія розповіли про те, що українська мова входить до трійки найкращих мов світу за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія і будова речення, а за мелодійністю вона поступається лише італійській мові; українська – одна з найпоширеніших мов у світі, оскільки за кількістю носіїв займає 26-те місце.

Активними учасниками акції стали студенти-першокурсники факультету (Калінська Ірина, Козаченко Віталіна, Поліщук Анастасія (11 група), Бодачевська Оксана, Гонимар Оксана, Григор’єва  Богдана, Демиденко Аліна, Пивовар Лілія, Шапаренко Анна (13 група), Баришнікова Анастасія, Руденко Юлія, Шидловська Тетяна (14 група), які виконали танець «Мова єднання», студенти ІІ курсу, а також мешканці та гості міста, які з задоволенням узяли участь у конкурсній програмі свята.

Конкурсанти добирали оригінальні вислови про мову, порівняння й епітети до запропонованих слів, розгадували загадки і ребуси, розшифровували та утворювали слова і фрази, декламували улюблені поезії про рідне слово (Адаменко Євгенія, Терлецька Софія – студентки 13 групи, Браїловська Софія – студентка 14 групи)  і навіть співали про українську мову. Переможці конкурсів були відзначені корисними подарунками.

На завершення акції організатори подякували всім учасникам за їхню активну участь, за правильну громадянську позицію, за те, що вони люблять і шанують материнську мову, а також закликали їх оберігати найдорожчий скарб нашого народу – мову, ревно плекати рідне слово.

17.10.2017

uk Українська
X