uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

Семінар-тренінг з підготовки до ЗНО

На факультеті української філології доброю традицією стало проведення семінарів-тренінгів «Теорія і практика підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури». 3 листопада відбулося його чергове засідання. У роботі взяли активну участь понад 90 учнів 11-класів та учителі шкіл м. Умані та Уманського району. Заняття відбувалися об 11.00 та о 14.30.

Січкар С.А., канд. філол. наук, доцент кафедри практичного мовознавства ознайомила з основними новаціями вступу у 2018 році.

На факультет української філології перелік конкурсних предметів матиме такий вигляд: перший предмет – українська мова і література (фіксований), другий предмет – історія України (фіксований) і третій предмет – на вибір з двох: іноземна мова або географія (альтернативний).

Під час подання заяв абітурієнти зможуть використовувати сертифікати ЗНО як 2018 року, так і 2016, 2017 років з усіх предметів, окрім іноземних мов. Це пов’язано зі зміною формату проведення тестування з іноземних мов у 2018 році.

Ще одна зміна – кількість заяв на місця державного та регіонального замовлення зменшена з 9 до 7, а подавати їх можна буде не більш ніж на 4 спеціальності. Подання заяв на контракт не обмежується.

В Умовах прийому на 2018-й залишились цьогорічні коефіцієнти – регіональний, сільський, галузевий, однак були дещо змінені їх величини.

Один з головних принципів вступу – місце йде за студентом залишається незмінним, а широкий конкурс зберігається.

Експрес-курс підготовки до ЗНО з української мови та літератури, який підготували викладачі факультету української філології, покликаний допомогти всім охочим вступникам поглибити та закріпити набуті у школі знання, вдало поєднує компактний виклад теоретичного матеріалу зі значним обсягом практичних завдань та складається із 6 кластерів у формі корисних порад.

ІІ кластер з української мови: Орфографія представили Жила Т.І., канд. філол. наук, доцент кафедри української мови та методики її навчання та Хлистун І.В., канд. філол. наук, доцент кафедри практичного мовознавства.

ІІ кластер з української літератури: Література кінця ХVІІІ – середини ХІХ століття презентувала Денисюк О.Ю., викладач кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання.

Робота семінару-тренінгу була спрямована на розгляд складних питань, які можуть бути представлені у сертифікаційних роботах з української мови і літератури, оскільки детальне ознайомлення з такою інформацією допоможе випрацювати власну стратегію успішного виконання завдань.

13.11.2017

uk Українська
X