uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

100 років від дня народження німецького письменника Генріха Теодора Белля

21 грудня 2017 року відзначається 100 років від дня народження німецького письменника, новеліста, лауреата Нобелівської премії з літератури Генріха Теодора Белля.

У рамках святкування цієї події старший викладач кафедри слов’янських мов та зарубіжної літератури Ревук Юрій Олексійович провів виховну годину на тему «Генріх Белль «совість німецької нації» для студентів ІІ курсу 21, 26 груп факультету української філології.

 

Юрій Олексійович познайомив студентів із творчістю Генріха Белля – одного з найвідоміших письменників повоєнної Німеччини, відзначаючи при цьому його величезний внесок у розвиток німецької та світової літератури – «творчість, у якій сполучається широке охоплення дійсності з високим мистецтвом створення характерів і яка стала вагомим внеском у відродження німецької літератури»; розповів про вплив літератури на духовний розвиток і творчість письменника, яка, за його словами, була «втіленням високої людяності».

Викладач наголосив, що з юних років Генріх дуже цікавився літературою, вже в ранньому дитинстві спробував писати вірші й оповідання. Учителі захоплювалися творами вихованця. У віці 15–16 років почав читати Достоєвського, Пушкіна, Толстого, Лермонтова, Лєскова, Гоголя. Захоплювався поезією Єсеніна, Блока, Маяковського, Пастернака.

Свій виступ викладач закінчив короткою характеристикою основних творів Генріха Белля. До них, як відомо, належать романи «Більярд о пів на десяту» (1959), «Очима клоуна» (1963), «Груповий портрет з дамою» (1971), повість «Втрачена честь Катаріни Блум» (1974), оповідання «Подорожній, коли ти прийдеш у Спа…» (1950) та інші твори, які вирізняються стилістичною простотою і зрозумілі читачеві.

За підсумок заходу було взято вислів англійського критика й літературознавця У. Е. Йуілла: «Белль завжди був письменником великого масштабу, стурбований долею як усього покоління німців, так і окремої особи, змушеної жити в колосальних сучасних міських мурашниках».

26.12.2017

uk Українська
X