uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

Філологи в Києві вшанували День пам’яті жертв голодоморів

В Україні   четверта субота листопада — щорічний національний День пам’яті жертв голодоморів.

Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам’ятників жертвам голодоморів в Україні. О 16.00 годині оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку», в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам’ятників жертвам.

Студенти факультету української філології під керівництвом заступника декана з виховної роботи Наталії Мамчур та викладача кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Віти Кириченко відвідали Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» в Києві.

Саме тут проходили національні жалобні заходи за участі керівників держави, представників релігійних конфесій, громадськості, гостей столиці. Монумент у формі свічки, найбільш видима частина меморіалу, як символ незнищенності пам’яті українського народу про Голодомор, височить над землею, нагадуючи кожному про страшні роки «сталінського мору». Зворушливою до болю є композиція «Стерня за ґратами» – колоски, до яких не можна дотягнутися.

Не дай нам, Боже, таку лиху годину… Збережи, Боже, Матір-Україну!

01.12.2017

uk Українська
X