uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

Наукові горизонти

Бути комунікабельними, ерудованими, відкритими до світу й до себе навчають наше студентство наукові конкурси, проекти, предметні олімпіади різних рівнів. Цьогоріч за підсумками І етапу VIIІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка на обласний тур (м. Черкаси, 27 листопада 2017 р.) були делеговані Харенко Софія (студентка 32 гр.; наукові керівники: канд. філол. наук, доц. Тищенко Т. М., канд. філол. наук, доц. Лопушан Т. В.) та Тиховська Ірина (студентка 46 гр.; наукові керівники – канд. філол. н., доц. Розгон В. В., канд. пед. наук, доц. Маслюк К. А.), організаційно-методичний супровід яких під час поїздки здійснювала член журі Конкурсу Лопушан Тетяна Володимирівна.

фуф удпу

фуф удпу

Харенко Софія – учасниця мовно-літературного конкурсу вперше, тому й вирішила  набутий досвід і власні враження висвітлити на загал. Найяскравіше враження, за словами студентки, справила зустріч-знайомство із письменником, перекладачем, публіцистом, доктором філологічних наук, професором Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького  В. І. Пахаренком, адже його дослідження стосовно феномена Шевченка є справді неординарними і зразковими.

Щодо конкурсного завдання для студентів-філологів, на перший погляд, вони були нескладними, адже написання статті дискусійного характеру на тему «Світова велич Шевченка» дійсно є популярною темою. Та особливістю цього Конкурсу є саме те, що потрібно висловити власну думку, утриматись від використання кліше та бути новатором.

Міжнародний мовно-літературний конкурс імені Тараса Шевченка став для майбутніх учителів-словесників не лише перевіркою знань, творчих умінь, а й можливістю ознайомитися з перлиною наукових осередків ЧНУ імені Богдана Хмельницького – навчальною фольклорно-етнографічною лабораторією «Музей українського рушника» на базі Навчально-наукового інституту української філології та соціальних комунікацій. Цікава лекція студентів про проходження практики та збирання експонатів до музею завершила багатогранну й успішну подорож до міста Черкаси. Адже наші сподівання не були марними і ми здобули бажану перемогу – Диплом І ступеня в обласному етапі Конкурсу. Сподіваємося на подальші наукові здобутки та звершення.

фуф удпу фуф удпу

 

05.12.2017

uk Українська
X