uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

РЕДАГУВАННЯ ТЕКСТІВ ЗА ДОПОМОГОЮ КОМП’ЮТЕРНИХ ПРОГРАМ

Упродовж століть сенс редакторської професії полягав у вдосконаленні тексту, намаганні зробити його доступнішим, зрозумілішим, лаконічнішим, достовірнішим для сприйняття читачем. І не має значення, за допомогою яких засобів редактор досягав таких цілей.

ФУФ УДПУ

Усілякі виправлення, скорочення, дописування, переробки й перестановки, що було, є і залишатиметься назавжди серцевиною редагування, спочатку робилися гусячим пером, далі спеціально виготовленими для цього перами й чорнилом, ще пізніше кульковими ручками чи за допомогою друкарських машинок. А в новітню добу незамінним атрибутом робочого інструментарію редактора став комп’ютер.

12 грудня 2017 року доцент кафедри практичного мовознавства канд. філол. наук Січкар С.А. провела відкрите практичне заняття з редакторського аналізу на тему: «Редагування текстів за допомогою комп’ютерних програм».

ФУФ УДПУ

Студенти активно обговорювали комп’ютерні системи як причину зміни технології редакторської праці, проблеми організації редакційно-видавничого процесу за допомогою комп’ютерних програм, називали найхарактерніші випадки творення автоматизованими редакторськими програмами смислових і граматичних помилок, вказували на особливості роботи з комп’ютерними програмами перекладу з однієї мови на іншу.

Відкрите заняття відвідали викладачі кафедри практичного мовознавства – доц. Хлистун І.В. і ст. викладач Денисюк І.А. Вони відзначили, що заняття було проведено на високому науково-методичному рівні.

14.12.2017

uk Українська
X