uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

Мовно-літературна гра «Я люблю українську мову!»

Українська мова складна для вивчення, але проста для сприйняття серцем, вона є дзеркалом нашого менталітету, доброти, душевності, щирості та краси. Її потрібно любити, її потрібно знати. Адже слово, як писав Василь Сухомлинський,  «найтонший різець, здатний доторкнутися до найніжнішої рисочки людського характеру. Вміти користуватися ним – велике мистецтво».


За ініціативи студради до Міжнародного дня рідної мови на факультеті української філології відбулася мовно-літературна гра під гаслом «Я люблю українську мову». Сім студентів із гідністю відстоювали свої мовні та літературні знання: Катерина Максименко  (24 гр.), Анастасія Кириленко Анастасія (23 гр.), Анастасія Комарчук (22 гр.), Анастасія Бондарчук (22 гр.), Владислав Шукайло  (43 гр.), Артем Гончарук (23 гр.), Олена Крижановська (22 гр.).

Слідкувало за грою та оцінювало конкурсантів журі у складі  заступника декана з виховної роботи, кандидата педагогічних наук, доцента, Мамчур Наталії Сергіївни;  заступника декана з питань педпрактик, кандидата педагогічних наук, доцента  Пархети Любові Петрівни.

Аби перемогти, учасникам мовно-літературної гри потрібно було пройти 4 етапи.

І. Відбірковий етап. У ньому брали участь усі учасники. Кожен мав обрати будь-які 2 цифри від 1 до 14. Під кожною цифрою було питання. У наступний етап пройшли ті, хто відповів правильно хоча б на одне питання. Найцікавіше те, що до другого етапу перейшли всі учасники.

ІІ етап.  Оригінальний.

ІІІ етап уміщував завдання з лексики, фразеології, морфеміки, словотвору.

ІV етап. Фінал. Завдання були творчими. Як відомо, філологи часто використовують цитати відомих українців у своєму мовленні. Отже, першим завданням було вказати, чиї слова були зазначені на слайді презентації. Усі троє учасників упорались із запропонованим завданням. Ще одним випробуванням було написати коротенький слоган на біг-борд з метою популяризації української мови. Студенти впоралися по-різному.

Анастасія Кириленко: «Любімо українську мову! Цінуймо її!».

Анастасія Комарчук: «Українська мова об’єднує народ. Суржик же сіє розбрат. Будьмо єдиними!».

Катерина Максименко: «Українська мова – це скарб, душа українського народу, завдяки якому ми духовно збагачуємося та прогресивно розвиваємося. Цінуймо та плекаймо рідну мову!».

Право вибороти перемогу у конкурсі отримали троє учасників. Серед них студенти 2 курсу: ІІІ місце – Анастасія Кириленко, ІІ місце – Анастасія Комарчук, І місце – Катерина Максименко.

 Захопило те, що з-поміж усіх відповідей на запитання 90% були правильними. Учасники отримали подарунки, а вболівальники насолоду від перегляду гри. Вітаємо переможців! Зичимо подальших успіхів!

26.02.2018

uk Українська
X