uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

УЧИТЕЛЬ РІДНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ‒ ТВОРЕЦЬ ЛЮДСЬКОЇ ДУШІ

Ви обрали найкращий фах! Учитель української мови – це особливий учитель. За словами видатного вітчизняного вченого, педагога-мислителя, вчителя української мови та літератури за фахом, Василя Сухомлинського, 100-річчя з дня народження якого відзначаємо 28 вересня 2018 року, учитель рідної мови ‒ це особливий учитель, найздібніший, найталановитіший.

Навчання мови ‒ це виховання розуму, формування думки, копітке різьблення й ліплення найтонших рис духовного обличчя людини. Адже із думки і слова почалося становлення людини; мисль, втілена в слово, підняла нас над природою, над усіма речами й явищами, над епохами й століттями. Слово ввібрало в себе найтонші порухи наших почуттів; у ньому закарбувалася душа, звичаї, традиції, радощі й болі народу – всі його духовні цінності, творені століттями. Навчання мови – це майстерність творення людської душі, бо воно є найніжнішим, найтоншим діткненням до серця дитини. Навчання мови – це людинознавство, бо в слові поєднуються думки, почуття, ставлення людей до всього навколишнього світу. Навчання мови – це й суспільствознавство, бо в слові закарбовані століття життя й боротьби народу, його мужність і слава, надії й сподівання.

Мова, слово – то найтонший різець, здатний доторкнутися до найпотаємніших куточків людського серця. Наша українська мова ‒ наймогутніший засіб навчання і виховання дітей, молоді, це свята цінність, яку творив народ упродовж віків. На повазі й любові до рідного слова, до рідного народу, його культури, звичаїв, традицій можна виховати гідного громадянина ‒ патріота України.

Сучасний учитель-словесник ‒ ерудований, ґречний, комунікабельний. Тільки такий філолог, котрий сам багато знає, зможе забезпечити різнобічний розвиток своїх учнів.

Шановні абітурієнти! Запрошуємо у чарівний світ факультету української філології!

12.07.2018

uk Українська
X