Регіональний науково-методичний семінар

27 вересня на факультеті української філології відбувся регіональний науково-методичний семінар «Літературне краєзнавство у системі національно-патріотичного виховання студентів та учнів Уманщини», у якому взяли участь освітяни міста, району, Черкаської області і навіть науковці з інших областей.

Присутні мали можливість зануритися в театральне життя  Умані 20-х років ХХ століття разом із Лопушан Тетяною Володимирівною, навіть відчути якусь свою причетність до імен світового масштабу; згадати талановитих випускників факультету разом із Зарудняк Наталею Іванівною, відчути свою відповідальність за творення сьогодення.

На семінарі були присутні сучасні уманські письменники.

Випускниця факультету Софія Кримовська, організаторка відомих у межах усієї України уманських літературних фестивалів, зачарувала присутніх щирістю, безпосередністю, епатажністю, звичайно ж,  своїм яскравим талантом. Вона презентувала ще  незавершену поему про «Софіївку»,  а також рукописну книжечку, яка існує в єдиному варіанті, написану для свого чоловіка. Присутні дізналися секрет від С. Кримовської: «Рекомендую. Діє (це про вірші для чоловіка)».

З надзвичайною прихильністю філологи зустрічали гарного, з оригінальним індивідуальним почерком,  поета, професора, доктора географічних наук, якому в наукових дослідження вдається поєднувати літературу з географією, – Юрія Кисельова. Уродженець Луганщини, він у своєму виступі поєднав і Луганщину, й Уманщину.

Свою першу книжку «Істина в любові» презентувала дуже тепла, доброзичлива, життєствердна, життємудра  Власюк Ніна Іванівна, яка сховалася за таємничим псевдонімом  Нік Армс. Як з’ясувалося, псевдонім теж з любові, любові до рідних: складається з початкових літер найрідніших людей (зважте – літера зятя теж є). До видання книги спонукав її чоловік. На його думку, це посібник для молодих пар про те, як прожити  щасливо. У романі йдеться про долю батьків письменниці, а також її власну.

Працівники бібліотеки УДПУ підготували виставку книг письменників Уманщини.

У Театрі Слова, де відбувався захід, можна було милуватися вишивками, виконаними руками студентів під керівництвом Осіпенко Наталі Сергіївни.