uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

Студенти-філологи стали учасниками проекту «Школа блогерів та громадських журналістів»

Нещодавно студенти факультету української філології Яна Басаман і Валентина Журба перебували в Полтаві, де вчилися журналістських і блогерських тонкощів.

Дівчата взяли участь у проекті, що був утретє організований в Україні за підтримки Уряду Німеччини та Interlink Academy. Цей проект під назвою «Школа блогерів та громадських журналістів» – це інтенсивний 10-денний курс навчання з написання блогів, фото- та відеоредагування, фактчекінгу та цифрової безпеки. Менторами були люди, які особисто мають справу з медіа, а саме: Дмитро Бондар – лінійний продюсер телеканалу UA.Рівне, Оксана Ставнійчук – парламентський аналітик Громадського руху ЧЕСНО, Кирило Єсін – менеджер проектів UA: Суспільне.

Упродовж навчання студенти з усієї України не лише дізналися більше про стандарти журналістики і її базові поняття, а й дослідили потенційну аудиторію контенту, практикувалися брати інтерв’ю, навчилися працювати з різноманітними реєстрами.

«Для того, щоб з’ясувати, як проходять, наприклад, тендери в тих чи інших закладах, не потрібно одягати костюм ніндзя і прокрадатися в кабінет якогось директора чи міністра, можна просто зайти в інтернет, декілька разів клікнути мишкою, і все готово – вся потрібна інформація у вас у руках у доступному форматі. Це для мене було великим відкриттям», – ділиться своїми враженнями Яна Басаман.

Особливою цікавою стала екскурсія на місцевий телерадіоканал «Лтава», де юні журналісти і блогери спробували себе у ролі ведучого новин, оператора, діджея. А головний редактор – Євген Бриж відповів на всі питання і розкрив закулісся журналістського життя.

Також студенти не забували і про відпочинок – влаштовували спільні перегляди фільмів про журналістику, потрапили на концерт сучасної музики і навіть пройшли цікавий квест-екскурсію, що ознайомив усіх із Полтавою.

Після завершення курсу учні отримали сертифікат про його проходження та, звісно ж, безліч яскравих емоцій і вражень. Тому наші четвертокурсниці радять своїм молодшим колегам обов’язково звернути увагу на цей проект Interlink Academy і спробувати себе в ньому.

06.11.2018

uk Українська
X