Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

Пробні уроки в Уманській ЗОШ № 1

Цього року Уманська  ЗОШ №1 імені О. С. Пушкіна гостинно зустріла четвертокусників факультету української філології  у своїх стінах, хоч одночасно з нашими студентами практику проходили й інші факультети і школа була переповнена гостями, як ота казкова рукавичка.

Наталя Герасименко, Анна Огородник, Валерія Макуха, Крістіна Хамідрак, Ольга Александрова, Тетяна Фещенко проводили свої перші пробні уроки. Слід відзначити, що група виявилася організованою і відповідальною (керівник – Н. І. Зарудняк). Студенти всі і вчасно з’явились на практику, познайомилися з учителями, класами, старанно готували конспекти і вчасно їх здавали, консультувалися з учителями, відвідували уроки один одного.

Позитивне:

  1. З реальними дітьми працювати складніше, але й цікавіше.
  2. Вперше відчули себе не дітьми, а вчителями.
  3. Відчули шкільний час.
  4. Вчителі відзначали старанну підготовку студентів. Звертали увагу на використання ними найрізноманітніших методів навчання.
  5. Студенти проходили практику в усіх класах з п’ятого по дев’ятий, що дало можливість спостерігати за психологічними особливостями, специфікою сприйняття дітей різного віку.

Що виявилося складним?

Студентам важко одночасно слідкувати за класом, дошкою, встигати виправляти мовленнєві помилки. Переключаючись на конкретного учня, забувають про клас.  У стресовій ситуації, бувало, розгублювалися. Все ж таки варто відзначити, що бойове хрещення група пройшла успішно.

Надіємося, що практика підтвердила те, що студенти фах обрали правильно. І ще думаємо, що вона стала стимулом для роботи над собою, вималювала перші літери у становленні власного вчительського почерку.

20.12.2018