Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

Концерт-зустріч до Дня українського добровольця

Згідно з рішенням Верховної Ради, 14 березня в Україні вперше відзначають День українського добровольця. День українського добровольця – це свято справжніх патріотів, людей, які свідомо, за покликом серця у важкий для своєї країни час стали на захист її суверенітету і територіальної цілісності. Сьогодні більшість добровольців, уже у формі української армії, продовжують захищати рідний край від загарбників. Своєю самовідданою службою і героїчними вчинками вони  доводять, що неможливо перемогти тих, хто готовий за Батьківщину віддати своє життя. Саме завдяки добровольцям – їхній мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму – вдалося зупинити російського агресора, дати змогу мобілізувати сили в тилу й озброїти армію.

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, підвищенню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань за ініціативи викладів кафедри слов’янських мов та зарубіжної літератури – доц. Черевченка О.М. та канд. філол. наук, ст. викладача Черевченко В. В. відбувся концерт-зустріч «Мужність, патріотизм, пам’ять бійців-добровольців» для студентів факультету української філології з учасником воєнних дій, інструктором з вогневої підготовки Міжнародного військового Навчального центру Національної гвардії України, старшим сержантом, студентом ІІІ курсу заочного відділення факультету іноземних мов Артуром Панасюком  (псевдонім – Крук).

 

Артур Крук поділився спогадами про воєнні дії на Україні та ознайомив зі своєю творчістю: декламував патріотичні вірші і виконував пісні (серед яких і  авторські)  під акомпанемент гітари («За межею», «Світанок», «Крук», «Меч Арея», «Бувай», «Падала зоря»).

Аудиторія  з великою зацікавленістю слухала виступ гостя, студенти ставили питання, висловлювали захоплення його творчістю.

 

Сьогоднішній захід  присвячений тим, хто безкорисливо допомагає людям у складних ситуаціях. І  це не просто свято, а можливість нагадати суспільству, що світ не без добрих людей. Рух добровольців  міцніє, розширюється і закликає всіх брати участь у вирішенні соціальних проблем.

Ця зустріч – діалог між поколіннями, який  допомагає молоді долучитися  до історії і культури свого народу, ще більше зміцнити у молодих людей почуття патріотизму та національної свідомості, активну громадянську позицію, почуття особистої відповідальності за долю держави та народу; викликати почуття захоплення і гордості подвигом українського народу, здійсненому в роки війни і в мирний час; показати роль самовиховання в формуванні моральної стійкості, мужності, почуття обов’язку і відповідальності перед Батьківщиною; викликати прагнення виховувати в собі волю, цілеспрямованість, моральну красу.

Пам’ятним фіналом теплої зустрічі стало загальне фото на пам’ять усіх учасників.

14.03.2019