Перші самостійні уроки з Т. Г. Шевченком

Як завжди, Уманська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 гостинно зустріла студентів-практикантів факультету української філології у своїх стінах (груповий керівник – викладач кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Зарудняк Наталя Іванівна).

Макусі Валерії  (студентці ІV курсу) вдалося отримати лише схвальні відгуки вчителів. Воно й не дивно: практикантка до пар готувалась старанно, а  до  уроків  у школі – ще старанніше. Але на перших заняттях допомагали Валерії не лише знання та сумлінність, а ще й Тарас Григорович Шевченко. Саме його творчість вивчають п’ятикласники у першій половині березня. Саме Великий Кобзар приносив подарунки учням, саме він вітав їх зі святом 8 Березня. Не дивно, що і прекрасний вірш поета «За сонцем хмаронька пливе» усі діти вивчили напам’ять.

У класі панувала дружня творча атмосфера, відчувалася присутність поета і в картинах, які він малював (присутні бачили небо, море його очима), і навіть у співі солов’я, який звучав під час виконання  твору «Садок вишневий коло хати».

П’ятикласники працювали у групах, приміряли на себе різні ролі, підтримували одне одного оплесками, декламували хором, зупинялися на  образах; без сумніву, отримали задоволення  від творчості Тараса Григоровича Шевченка й уроку Валерії Макухи.