Народне мистецтво Уманщини: знак, символ, текст-джерело

Досить актуальним сьогодні є збереження для майбутніх поколінь етнічних пам’яток українського народу. Тому дослідницька, наукова, пошукова і творча діяльність є першочерговою для співробітників науково-дослідної лабораторії «Підготовка майбутнього вчителя-філолога до українознавчої роботи» та набуває особливого значення у популяризації матеріальної та духовної культури українців.

З нагоди відзначення Дня науки  кафеда української літератури, українознавства та методик їх навчання провела Регіональний науково-методичний семінар «Народне мистецтво Уманщини: знак, символ, текст-джерело».

У рамках семінару відбулося засідання наукового студентського фольклорного товариства імені Хрисанфа Ящуржинського на тему: «Знакова мова українського вишиваного рушника».

Атмосферу стародавніх українських традицій відтворив майстер-клас «Писанковий сяйвоцвіт Уманщини» відомої майстрині з Маньківщини Світлани Миколаївни Бас.

Вікторія Бучак, студентка першого курсу, поділилася своїми враженнями: «Факультет української філології дарує нові можливості для розкриття особистості студентів-першокурсників. Писанкарство – давнє ремесло українців, яке справило на мене неабияке враження, адже я писанкувала вперше. Тепер переконливо можу стверджувати, що народне рукомесництво відкриває безмежний світ мудрості та краси!».

20.04.2019