uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

Унікальний музей з фігурами відомих діячів України відкрився у Києві

Музей  “Становлення української нації” відкрився у Києві 3 липня. У ньому представлені реалістичні фігури історичних діячів України з різних часів та з різних сфер життя.

«100 фігур видатних українців від княгині Ольги до сучасних видатних постатей нашої держави. Усі історичні сюжети в нашому музеї відтворені за описами істориків і підтверджені науковими організаціями. Зовнішній вигляд історичних постатей, їхній вік та одяг відповідають тому часові, коли відбувалась подія, показана в сюжеті, або тому періодові, коли вони були на піку своєї слави чи в період найбільшого піднесення. Тепер кожен на власні очі зможе побачити, який вигляд мали козаки, Тарас Шевченко, Леся Українка, Степан Бандера та інші відомі реформатори української нації», – зазначається в інформації про музей.

«Наше завдання було створити такий музей, який би міг об’єднати українців навколо своєї історії», – зазначив засновник Музею “Становлення української нації” Валерій Галан.
Деякі експонати в музеї навіть розмовляють. Володимир Великий питає, чи хрещені ви, а Степан Бандера каже: “Слава Україні!”. Відвідувачі вражені реалістичністю фігур та із захватом радять відвідувати музей. Фігури, представлені у музеї, зроблені не з воску, а з надсучасного матеріалу –кібершкіри.
Окрема зала присвячена діячам-патріотам. Там, наприклад, є В’ячеслав Чорновіл. Є відділення для діячів культури: в ньому і Богдан Ступка, і Соломія Крушельницька. Є зала і для сучасної культури: там Джамала, Скрипка та Кузьма. Також у музеї представлена експозиція, присвячена українським захисникам, волонтерами та військовим медикам.
Головна мета музею – позбавити українців комплексу меншовартості, зробити все, аби ми пишалися своєю нацією.

05.08.2019

uk Українська
X