Слова Тараса Шевченка: «Історія мого життя – це частина історії моєї Батьківщини», – повною мірою стосуються і нашого славного земляка Миколи Платоновича Бажана.

9 жовтня студенти  36 групи факультету української філології разом із викладачем Л. П. Пархетою  провели поетичну вітальню «До джерел творчості Миколи Бажана», присвячену річниці від дня народження поета.

У процесі спілкування учасники заходу згадували період навчання Миколи Бажана в початковій школі, чоловічій гімназії, в Уманській українській гімназії ім. Бориса Грінченка (нині ЗОШ № 11). Цей уманський період був надзвичайно важливим у становленні творчого кредо поета-земляка.

Любов до мистецтва, до старовини, гра на шкільній сцені та в молодіжній студії  театру Кийдрамте під керівництвом Леся Курбаса – все це було знаковим у творчій долі Миколи Бажана. Спогади про мальовничу Умань, про її героїчну історію, – все це на довгі роки сповнювало творчою наснагою багату уяву поета.

Доцент Пархета Л.П., характеризуючи творчий шлях М.П. Бажана, акцентувала увагу на таких рисах, як надзвичайна принциповість, благородство, діловитість, працелюбство, ерудованість, подвижницька діяльність в ім’я розквіту рідної культури. Любов Петрівна прочитала поезію М.Т. Рильського «Художник», яка надзвичайно майстерно підкреслює всі грані поетичного таланту поета-філософа.

Прозвучали й твори М.П. Бажана, які переконали всіх учасників, що теми, порушені поетом, є вічними. Зустріч закінчилася словами Максима Рильського:

Миколі Бажанові знак шани і любові,

За те, що в нашім слові перлини він знайшов.

До Бажана Миколи, що славить гори й доли,

Не згасне в нас ніколи пошана і любов.

" data-title="«До джерел творчості Миколи Бажана»">

«До джерел творчості Миколи Бажана»

Миколі Бажанові знак шани і любові,

За те, що в нашім слові перлини він знайшов.

До Бажана Миколи, що славить гори й доли,

Не згасне в нас ніколи пошана і любов.

12.10.2015