- Факультет філології та журналістики - https://ff.udpu.edu.ua -

Дивовижна екскурсія до Подільських фортець

25 жовтня викладачі і студенти факультетів української та іноземної філології здійснили осінню подорож, припорошену першим снігом, до Подільських фортець. Одноденна екскурсійна програма була організована на високому рівні та забезпечила незабутні враження. Подорожуючі мали чудову нагоду побачити у всій величі три фортеці: Меджибізьку, Хотинську та Кам’янець-Подільську. Кожна з них має давню історію оборонних споруд.

ФУФ УДПУ [1]

Перша зупинка була у Меджибожі – це селище, розташоване на пагорбі, який з південного боку обгортає річка Буг, а з північної – річка Бужок, що і визначило назву – Меджибіж. Студенти були захоплені  архітектурою  фортеці. Навіть у напівзруйнованому стані вона вражає своїми могутніми, колись неприступними стінами. Екскурсовод у цікавій формі розповів про історичну долю Меджибізького замку.

ФУФ УДПУ [2]

На території фортеці студенти відвідали чотири музейні експозиції: етнографічну, історичну, художню та присвячену пам’яті жертв Голодомору на Хмельниччині  1932-1933 рр.

ФУФ УДПУ [3]

Особливе зацікавлення у студентів-українознавців викликали  тематичні експозиції творів мистецтва, етнографічні виставки. Зокрема, молодь довго облюбовувала  виставку «Український традиційний одяг подолян в обрядах та звичаях» та «Нетлінні скарби України».

ФУФ УДПУ [4]

У наступній зупинці подорожуючих зустрічала середньовічна красуня Хотинська фортеця – свідок численних війн та баталій. Студентів переповнювали неймовірні почуття від  масштабності цієї споруди. Протягом століть Хотин  був центром розвитку ремесел і торгівлі, культури та економіки.

ФУФ УДПУ [5]

Студентам стали відомі цікаві історичні факти про постійні завоювання фортеці, яка пережила століття і бачила під своїми мурами полчища воїнів Османської імперії, повстанців Мухи, народних месників Дитинки, вояків Дмитра Вишневецького (Байди), Петра Дорошенка тощо.

ФУФ УДПУ [6]

Зараз Хотинська фортеця – одна з найбільш дивовижних пам’яток України. Це місце вабить науковців, мистецьких діячів, туристів. Там  проводилися зйомки багатьох художніх фільмів, серед яких «Гадюка», «Захар Беркут», «Балада про доблесного лицаря Айвенго», «Три мушкетери», «Стріли Робін Гуда», «Тарас Бульба» та ін.

ФУФ УДПУ [7]

Вечірніми сутінками екскурсійну групу зустрів стародавній Кам’янець-Подільський. На високому березі Смотрича, встромивши гострі списи своїх башточок у полотно потемнілого неба, зі скелястого пагорба навкруги, перед подорожуючими розгорнулася надзвичайної краси та вишуканості середньовічна Кам’янець-Подільська фортеця. Студенти від люб’язного екскурсовода дізналися, що понад шість століть нею захоплювалися сучасники, розгадати її оборонні секрети мріяв ласий до архітектурних шедеврів Петро І, підкорити її вдалося лише стотисячній турецькій армії, а вона своєю красою і таємничістю й донині вабить до себе гостей з усієї України та світу.

ФУФ УДПУ [8]

Загалом, екскурсія, зі слів студентів, була просто неповторною, запам’ятається їм на все життя, і буде спонукати до нових подорожей. Адже це найкращий спосіб дізнатись більше про рідну державу, приємно та корисно провести час.

Заступник декана з виховної роботи Наталія Мамчур

Більше фото тут [9].