Сучасні інформаційні і комунікаційні технології все більше проникають у навчально-виховний процес, стаючи чи не головним його системним компонентом, який значною мірою визначає характер і вектор розвитку освіти.

Важливою складовою організації навчального процесу є електронний підручник (ЕП), основним завданням якого є реалізація дидактичних принципів самонавчання, пояснення навчального матеріалу текстовим, візуальним способами із застосуванням гіпертекстових, гіпермедійних методик та контроль отриманих знань і вмінь. Застосування мультимедійних засобів на заняттях дозволяє підвищити не тільки інтерес до майбутньої спеціальності, але й успішність. Навчальні комп’ютерні програми і електронні підручники дають можливість кожному студентові незалежно від рівня його підготовки брати активну участь у навчальному процесі, індивідуалізувати свій процес навчання.

Електронний підручник «Норма і стилі сучасної української літературної мови» має сучасний дизайн і відповідає ергономічним вимогам до комп’ютерних засобів навчання.

Загальною метою створення електронного навчального посібника є підвищення ефективності процесу засвоєння знань і поліпшення якості навчання слухачів.

За функціональною значимістю матеріал електронного посібника складається з презентаційної частини, із основного матеріалу із вправами, завданнями, що дозволяють оцінити одержані знання і відкрити доступ до наступного рівня навчання (інших більш складних блоків навчального матеріалу). Презентаційна частина електронного посібника – це аналог вступу друкованого посібника. Основний зміст електронного посібника розбивається на окремі блоки або модулі. Блок аналогічний розділу в звичайному посібнику.

Якщо посібник покласти на сервер, то до нього може бути забезпечений необмежений доступ, або ж на звичайному носії інформації його можна використовувати у зручній формі.

У представленому електронному посібнику текст легко читається, має відповідний фон та поля. На початку кожного розділу відкривається короткий зміст і загальні відомості.

Посібник включає список обов’язкових і додаткових джерел інформації. Для кращої навігації по матеріалу у посібнику вбудовані кнопки швидкого гортання сторінок. Оскільки інформація відображається відразу в матеріалі, який переглядається, це стимулює якісніший та швидший аналіз поданих даних.

" data-title="Електронний підручник – для сучасного студента">

Електронний підручник – для сучасного студента

22.01.2015