- Факультет філології та журналістики - https://ff.udpu.edu.ua -

Erasmus+ здійснює мрії

На 2 курсі навчання на факультеті філології та журналістики за освітньою програмою Середня освіта (Українська мова і література. Мова і література (польська)) ми – студентки Анна Нагорна, Анна Рудницька та Ніка Кухаренко – почали цікавитися програмами академічної мобільності. Через зрозумілі всім причини у лютому 2022 року ми так і не поїхали навчатися за кордон. Але вже влітку Польський культурно-освітній центр УДПУ запропонував нам поїхати на тримісячне стажування (зимовий семестр) до Польщі в рамках програми Erasmus+. Нас покликав до себе Природничо-гуманітарний університет імені Яна Длугоша, що у Ченстохові. Пройшовши відбір, оскільки ця програма передбачає стипендії, ми зраділи і зрозуміли, що за літо нам потрібно вдосконалити знання з польської мови.

Природничо-гуманітарний університет імені Яна Длугоша [1]

У жовтні ми з дівчатами вже прибули до міста Ченстохови. Хоча наші 2 курси бакалаврату стали чудовим підґрунтям для вивчення польської мови, все ж на початку навчання нам довелося трохи адаптовуватися. Проте вже в листопаді ми вільно спілкувалися з викладачами та студентами, виконували різні завдання і навіть знайшли польськомовних друзів.

Природничо-гуманітарний університет імені Яна Длугоша [2]

Завдяки реалізації програми академічної мобільності ми мали можливість здобути знання та перейняти досвід польських викладачів, ознайомитися з дещо іншими педагогічними методами, набути нових компетенцій, а також розширити свій світогляд та збагатитися культурно.

Природничо-гуманітарний університет імені Яна Длугоша [3]

Erasmus+ – це море вражень. Ми щасливі, що провели свій семестр із такими неперевершеними людьми: координаторами Іллею Кульчіковським, Мар’яною Ємельяновою, викладачами Беатою Лукарською, Ельжбетою Хурнік, Бартошем Малчинським, Барбарою Шаргот, а також іншими польськими та українськими студентами.

Анна Нагорна, Анна Рудницька та Ніка Кухаренко [4]

Стипендії, яку надає програма Erasmus+, повністю вистачало на оренду спільної квартири у центрі міста, їжу та інші дрібниці. З огляду на те, що в Польщу ми потрапили без віз, нам довелося отримати PESEL (статус UKR) – це щось на кшталт нашого ідентифікаційного коду. Університет зробив нам студентські квитки, які дали можливість дешевше подорожувати Польщею і відвідувати музеї зі значною знижкою. Де тільки ми не побували! Краків, Варшава, Катовіце – це лише дещиця з місць, куди ми завітали.

Анна Нагорна, Анна Рудницька та Ніка Кухаренко [5]

Із великим задоволенням рекомендуємо кожному студентові отримати досвід академічної мобільності за кордоном. Ще рік тому це була наша мрія, а вже сьогодні вона стала приємним спогадом.

Наостанок хотілося б подякувати УДПУ за цю чудову можливість та підтримку під час навчання.

Анна Нагорна, студентка 31 групи