- Факультет української філології - https://ff.udpu.edu.ua -

Етнографічна практика

З 4 по 11 червня 2013 року студенти 21 групи під керівництвом Гончарук В. А. проходили етнографічну практику у с. Рижавці Уманського району Черкаської області. Сільський голова Бондарук Віктор Адамович і мешканці села Дукевська Марфа, Балауша Ганна, Квашук Лідія, Боляча Лідія та інші розповіли про історію с. Рижавки, його традиційну господарську діяльність, народну кулінарію, народну медицину та традиційне вбрання.  Від жителів села студента записали цінний матеріал про традиції й обряди святкування Купала, Різдва, Андрія, Маковея, Спаса.Федорович Світлана [1]

Цікавим було спілкування з місцевою вишивальницею Матяш Валентиною Степанівною (1944 р. н.). Вона показала студентам свої вишиті вироби й повідала історію створення деяких із них, а також «секрети» вишивання. Матяш Валентина СтепанівнаІсторію походження назви села та назв його кутків, а також цінні відомості про млин і цукровий завод, які діяли раніше у селі, розповів Харишук Іон Тихонович (1934 р. н.).Вишивка Матяш В. С.

Зараз студенти активно взялися за опрацювання й оформлення зібраних матеріалів. У подальшому ці матеріали складуть основу студентських наукових робіт, статей, виступів.Вишивка Матяш В. С.